Ana sayfa » Türkiye » Gönüllü Turizm Elçileri Kayıtları Başladı
Gönüllü Turizm Elçileri Kayıtları Başladı

Gönüllü Turizm Elçileri Kayıtları Başladı

Bu yıl 12’inci kez hayata geçirilecek olan Gönüllü Turizm Elçileri projesi için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 22 Haziran.

Gönüllü Turizm Elçileri; bu yıl 12’inci kez Türkiye’nin vitrini ve en önemli kültür turizmi güzergâhı olan Fatih’e gelen turistlerin seyahatlerini sorunsuzca tamamlayabilmeleri amacıyla onlara yardımcı olacaklar. Projeyle; şehre gelen turistlerin memnuniyetinin sağlanmasının yanı sıra, projede gönüllü olarak yer alan gençlere de; sosyalleşme, yabancı dillerini geliştirerek pratik yapabilme ve dünyanın her yerinden şehrimize gelen insanlarla tanışma fırsatı sunuyor.


Her yıl yazılı ve sözlü mülakatlar seçilerek projede görev alan Turizm Elçilerimiz; Sultanahmet, Ayasofya, Yerebatan, Divanyolu, Kapalıçarşı ve Eminönü bölgelerinde, İngilizce İspanyolca Almanca, Arapça, Fransızca, Farsça, Korece, Japonca, Çince, İtalyanca ve Rusça gibi çeşitli dillerde turistlere ücretsiz rehberlik hizmeti veriyor. Üzerlerinde çeşitli dillerde ‘‘Ask Me/Bana Sor’’ yazılı tişörtleri ile hizmet veren ve yaşları 16 ile 30 arasında değişen gençlere proje sonunda katılım sertifikası da veriliyor.

Kaynak: Fatih Belediyesi

Benzer Haberler