Ana sayfa » Türkiye » Eski Turizm Bakanı Güldal Akşit Hayatını Kaybetti
Eski Turizm Bakanı Güldal Akşit Hayatını Kaybetti

Eski Turizm Bakanı Güldal Akşit Hayatını Kaybetti

Eski Turizm Bakanlarından Güldal Akşit 61 yaşında hayatını kaybetti.


Kasım 2002 ile Nisan 2003 arasında Turizm Bakanlığı yapan Güldal Akşit bir süredir Ankara’da bir hastanede tedavi görüyordu.


Akşit’in vefatını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Soylu mesajında :


”Bakanımız, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız; yol arkadaşımız, dava ve çalışma arkadaşımız, Güldal Akşit Ablamızın Hakk’ın rahmetine kavuştuğunu öğrendik.
Güldal Ablamıza Allah’tan rahmet; ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun inşallah.” dedi.


1960 yılında Malatya’da doğan Güldal Akşit AK Parti’nin de kurucuları arasındaydı. 22. ve 23. Dönem İstanbul Milletvekili olan AKŞİT, 58. Hükümette Turizm Bakanı, 59. Hükümette önce Turizm Bakanı, sonra Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yayınladığı baş sağlığı mesajında :

”AK Parti’nin kurucu üyesi, önceki dönem Bakanlarımızdan Güldal Akşit’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet; ailesine ve tüm yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.” dedi.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya da mesajında:

”58. ve 59. Hükümetlerde Turizm Bakanı olarak ülkemize önemli hizmetler sunan değerli siyasetçi GüldalAkşit’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekânı cennet olsun.” dedi.

Benzer Haberler