Ana sayfa » Türkiye » ANTALYA TURİZM FUARI 2021 YARIN BAŞLIYOR
Antalya Turizm Fuarı, ATF22 Yarın Başlıyor

ANTALYA TURİZM FUARI 2021 YARIN BAŞLIYOR

27-28 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşecek olan ATF21 için geri sayım başladı. 20 ülkeden 2000 acente yetkilisi bekleniyor. Turizm profesyonellerini Anfaş Antalya Fuar Merkezi’nde bir araya getirecek olan ATF Antalya Turizm Fuarı’nın Yaratıcısı ve GM CENTER & GMT FUARCILIK Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral ile fuar hakkında konuşma fırsatı bulduk.

Turizmin Kalbi Antalya Turizm Fuarı 27-28 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşecek. Bu yıl ki fuarda turizm camiasını neler bekleniyor?

Evet, sizin de dediğiniz gibi ATF21 27-28 Ekim 2021 Antalya’da gerçekleştireceğiz. Antalya Turizm Fuarı olarak, Türkiye Turizminin çalıştığı tüm pazarların önemli aktörlerini ve segmentlerini kurumsal olarak yerinde pazarlama temasıyla evimizde buluşturarak, Türkiye Turizmi adına inovatif yapımızla fark yaratacağız.

TURİZM MEMLEKET MESELESİDİR

Fuar hazırlıklarına tüm hızla devam etmekteyiz. Turizmin kalbi ATF ile 27 Ekim’de Antalya’da daha güçlü atacak. Fuar, B2B görüşmelere, panellere ve muhteşem etkinliklere ev sahipliği yapacak ve 2022 turizm sezonunun ilk fuarı olarak ilk sözleri söylenecek. ATF21’deki amacımız, katılımcı ve ziyaretçileri ile 2022 yılında toplamda 10 Milyar Dolar’ın üzerinde hacim yaratacak kurumları bir araya getirmek. Türk Turizmine ivme kazandıran aktörleri Antalya’da buluşturacak olmanın heyecanı içindeyiz. Turizm bizim için her zaman memleket meselesi olmuştur ve pandemide dahi tüm dünya durmuşken biz bugünde olduğu gibi Türk Turizmine tüm gücümüzle ve imkanlarımızla sahip çıktık. En büyük hedefimiz, Türk turizminin oyun kurucu ülke olarak uluslararası alanda gücünün pekişmesi ve Antalya’nın da turizmin kalbi olarak bölgenin en dinamik fuarına ATF ile kavuşmasıdır.

ATF’de bir dikkat çeken konu da sektör analizleri… Bu yıl için sizden kısa bir bilgi alabilir miyiz?

ATF, 2019 yılında ilk defa sivil insiyatif ile gerçekleştirilmiş olan Swott analizlerine bu yıl da bir çok konu ve yenilikleri ile devam edecek. Bu doğrultuda Antalya Turizm Fuarı panellerinde uzmanlık alanlarında önemli isimleri ağırlayarak durum değerlendirmelerine sahne olacak. İki gün boyunca sürecek olan ATF analizleri ile yurt içi ve yurt dışından gelen ve sektöre yön veren isimler, 10 farklı konu başlığında uzmanlıklarını ve Türk turizminin gelişimi için durum değerlendirmelerini katılımcılar ile paylaşacaklar.

İçeriği ve önemli panelistleri ile fuara damga vuracak olan ve dolu dolu gerçekleşecek panellerin konu başlıkları ise;

Tourism & Destination,

Tourism & Investment,

Tourism & Investment / Management,

Tourism & Sales / Operators – Europe,

Tourism & Sales / Operators – CIS,

Tourism & Sales / Operators – Domestic Market,

Tourism & Sales / Resort Hotels,

Tourism & Sales / Luxury Hotels,

Tourism & Sales / Health

Tourism Marketing & Technology.

Bu yıl ki fuar partner ülkeleri ve destinasyonları tanıyalım.

Antalya Turizm Fuarı, her sene partnerleriyle daha da güçleniyor. Katılımcı ağımızı her yıl genişleterek bu yıl da hem katılımcılarımız hem partner destinasyonlarımız hem de partner ülkelerimiz ile başarı çıtamızı yükselteceğiz. Fuarımızın bu yıl ki partner ülkeleri; Kıbrıs, İsveç ve Azerbaycan olurken partner destinasyonlarımız ise; Erzurum- Ejder 3200, Fethiye ve Alanya.

ATF21 de sanat ve kültürde ön planda olacak. Bu konudaki etkinlikleriniz nedir? Kısaca bahseder misiniz?

ATF21’in katılımcılarını ve turizm profesyonellerini kültür ve sanatla buluşturacağız. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Opera ve Bale Genel Müdürlüğü ile Antalya Turizm Fuarı işbirliğinde gerçekleşecek proje ile ATF’ de kültür ve sanat turizmine dikkat çekecek, sergi ile turizm sektörüne katma değer yaratacağız.

4 MEVSİM ANTALYA FOTOĞRAF YARIŞMASI

Ayrıca Fuar kapsamında ‘4 Mevsim Antalya’ adlı fotoğraf yarışması ile Antalya’nın doğal güzelliklerinin fotoğrafları ödüllendirilerek iki gün boyunca sergilenecek. Yarışmada ‘’Fotoğraflarımla Türkiye’nin turizmini tanıtmak benim yaşam şeklimdir. Ölene kadar ise Türkiye’yi tanıtmak için yaşayacağım” diyerek kendini turizm sektörüne adamış, Turizm fotoğraf sanatçılığının duayen isimlerinden merhum Halil Tuncer adına da özel ödül verilecek. Yine ATF21 süresi boyunca WineTolia işbirliğinde Türk şarabının tanıtımı da yapılacak.

Muhteşem bir gala ve ünlü Dj Burak Yeter ile sürprizleriniz olacak sanırım…

Evet, kesinlikle. 27 Ekim 2021 akşamı Nirvana Cosmopolitan’da ATF21 katılımcılarımıza ve seyahat acentelerimize gala yemeği düzenleyeceğiz. Fuarın kapanışını ise 28 Ekim 2021 akşamı Amon Hotel’de dünyaca ünlü DJ Burak Yeter’in canlı performansı ile gerçekleştireceğiz.

Teşekkür ederiz.

ATF21, Antalya Turizm Fuarı Program Akışı : 27/28 Ekim 2021

27.10.2021

Fuar Açılış Saati; 09:00

Fuar Protokol Açılışı; 10:30

ATF21 WORKSHOPS / 1.Gün

Protokol Açılışı ve Konuşmaları

Tourism & Destination Paneli; 13:00

Tourism & Investment Paneli; 14:00

Tourism & Investment / Management Paneli; 15:00

Tourism & Sales / Health ; 16.00

ATF21 Gala Yemeği (Nirvana Cosmopolitan); 19:00

28.10.2021

Fuar Açılış Saati; 09:00

ATF21 WORKSHOPS / 2.Gün

Tourism & Sales / Operators – Europe Paneli; 10:30

Tourism & Sales / Operators – CIS Paneli; 11:30

Tourism & Sales / Operators – Domestic Market Paneli; 12:30

Tourism & Sales / Resort Hotels Paneli; 14:30

Tourism & Sales / Luxury Hotels Paneli; 15:30

Tourism & Marketing / Technology Paneli; 16:30

ATF21 Kapanış Partisi / Dj Burak Yeter (Amon Hotels); 21:00

Benzer Haberler