Ana sayfa » Türkiye » ‘Almanya’dan seyahat her koşulda mümkün’
Bentour Reisen'den seyahat acentelerine Altın Partner ödülü

‘Almanya’dan seyahat her koşulda mümkün’

Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur, Almanya’dan turistik bölgelere seyahatin, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi şartıyla, her koşulda mümkün olduğunu söyledi.

Robert Koch Enstitüsü Türkiye‘nin yüksek riskli ülke kategorisinde bulunduğu açıkladı. Türkiye’ye için düzenleme 17 Ağustos 2021 Salı gecesi yürürlüğe girecek.

Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur, turistik bölgelere seyahatin, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi şartıyla, her koşulda mümkün olduğunu söyledi. Uğur, “Turistik bölgeler genellikle 100.000 kişi başına 100 vaka ve bu nedenle ülke çapında ortalamanın oldukça altındadır. En yüksek vaka sayıları yoğunlukla Türkiye’nin iç Anadolu bölgelerindedir. Maalesef oradaki aşılama oranı şu anda hala oldukça düşük.” dedi.


Türkiye hükümeti geçtiğimiz mayısta birkaç hafta içinde neredeyse tüm turizm çalışanlarına aşı uyguladı. Bu yüksek aşılanma oranı şimdi yeni vaka sayılarına yansıyor. Şu anda tatil bölgelerinde neredeyse hiç yeni vaka yok.


Aşılanmış veya hastalığı atlatarak bağışıklık kazanmış yolcular için yüksek riskli kategorisi hiçbir şey değiştirmeyecek. Aşılanmamış ve Covid-19 geçirip iyileştiklerine dair kanıt sunamayan yolcular Türkiye dönüşü Almanya’da 10 günlük karantinaya girecek, Corona Test yapıldığında karantina süresi 5 günlük olarak sınırlandırılacak. 12 yaşın altındaki çocuklar için 5 günlük karantina geçerli olacak.


Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş-Rosati. « Misafirlerimizin bir çoğunun olası tüm kısıtlamalara rağmen tatile gitmek istediğini daha önceki deneyimlerimizden biliyoruz. Bu nedenle tüm tatil paketlerimizi planladığımız gibi gerçekleştiriyoruz. Ağustos ayında tatilleri gerçekleşecek ve bu yeni uygulamadan etkilenen misafirlerimiz her koşulda ücretsiz rezervasyon değişikliği yapabilir veya iptal edebilirler.”

Benzer Haberler