Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Uber 45 ofisi kapatırken, 3.000 çalışanla daha vedalaşıyor

Uber 45 ofisi kapatırken, 3.000 çalışanla daha vedalaşıyor

Uber, Covid 19 salgınıyla ilgili ekonomik sıkıntılar nedeniyle operasyon maliyetlerini azaltmak için ek önlemler aldığını açıkladı. Planın bir parçası olarak şirket yaklaşık 3.000 çalışanla daha yollarını ayıracak.

Merkezi San Francisco’da bulunan Uber Technologies 6 Mayıs tarihinde de müşteri destek ve işe alım ekiplerinden 3.700 kişiyle vedalaştığını açıklamıştı. Böylelikle Uber’de işten çıkarılanların sayısı yaklaşık 6.700’e ulaşmış oldu. İşgücündeki bu azalma ile şirket yıllık yaklaşık 1 Milyar dolar tasarruf yapmayı planlıyor. Uber aynı zamanda 45 yerel ofisini kapatma kararı aldı.


Uber’in CEOsu Dara Khosrowshahi yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bazı toparlanma sinyalleri görüyoruz, ancak hızı ve şekli itibariyle çok küçük sinyaller. Şirketin paket yiyecek servisi markası Uber Eats, kriz sırasında parlasa da, bugünkü iş hacmi giderlerimizi karşılamaktan uzak.


İşgücümüzü her birine Uber’e katkılarından dolayı şahsen teşekkür etmek istediğim yaklaşık 3.000 kişi azaltıyoruz. Bugün ekiplerimize dediğim gibi, şimdi bu zor seçimleri yaparsak ilerleyebilir ve güvenle yeniden organize olmaya başlayabiliriz ”

Kaynak: US Sec

Benzer Haberler