Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Trivago, İspanya’daki şirketini sattı
Trivago ve Huawei'den yeni mobil seyahat ürünleri

Trivago, İspanya’daki şirketini sattı

Expedia’nın sahibi olduğu Meta-arama kanalı Trivago bugün yaptığı açıklamayla, şirketin İspanya’daki kolu ”Trivago Spain SLU”nun Alman Metro Markets’a satıldığını duyurdu.


Açıklamaya göre Metro Markets, Trivago Spain’in %100 hissesine sahip olacak ve Trivago’nun Palma’daki yaklaşık 60 çalışanı bulunan teknoloji birimini devralacak.


Düsseldorf merkezli Metro AG’nin bir yan kuruluşu olan Metro Markets; otel, restoran ve catering sektörüne çeşitli gıda dışı ürünler sunan bir online B2B pazaryeri olarak faaliyet gösteriyor.


Anlaşmanın finansal boyutuyla ilgili bilgi paylaşılmazken Trivago CEO’su Axel Hefer konuyla ilgili şunları söyledi:


“Yılın başlarında ofislerimizi yapılandırmaya ve ekiplerimizi Düsseldorf merkez ofisimizde birleştirmeye karar verdik. Personelimizin yine bir ekip olarak çalışmaya devam etmesini ve Palma’daki ofislerimizde kalmasını sağlayan yenilikçi, benzer düşünen bir şirketle anlaşmaktan dolayı çok heyecanlıyız. ” dedi.


METRO Markets CEO’su Philipp Blome ise şunları ekledi:


“Palma’daki yazılım merkezinin satın alınması, bizimkine benzer bir teknoloji kültürüne sahip deneyimli bir ekibi bünyemize katarak coğrafi varlığımızı artırmamız için eşsiz bir fırsat”


Açıklamaya göre devir işlemi 1 Ekim itibariyle tamamlanacak ve taraflar sorunsuz bir devir için o güne kadar işbirliği yapacaklar.

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler