Ana sayfa » Avrupa » Fransa’ya Türkiye dahil 16 ülkeden gelenler için covid testi zorunlu
Rus Büyükelçiliği'nden aşı ve PCR testi açıklaması

Fransa’ya Türkiye dahil 16 ülkeden gelenler için covid testi zorunlu

Fransa’nın yeni Başbakanı Jean Castex, Paris Charles de Gaulle havaalanını ziyaretinde 16 ülkeden Fransa’ya giriş yapacak yolcuların covid-19 testine tabi tutulacağını açıkladı.


Açıklamaya göre bu 16 ülke içinde Türkiye’de var. Diğerleri ise A.B.D, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Panama, Güney Afrika, Kuveyt, Katar, İsrail, Brezilya, Peru, Sırbistan, Cezayir, Madagaskar, Hindistan ve Umman.


Covid-19 ile mücadele kapsamında riskli görülen bu ülkelerden gelecek yolcular maksimum 72 saat içinde alınmış sonucu negatif olan covid-19 testlerini uçağa binmeden önce ibraz edebilecekler. Aksi taktirde zorunlu testler Fransa’ya girişte yapılacak.


Yolcular zorunlu testten sonra havaalanından ayrılabilecek, ancak sonuçları alana kadar kendilerini izole etmeleri beklenirken pozitif sonuç veren yolcuların 14 gün boyunca karantinada kalmaları gerekecek.


Aslında Fransa zaten bu ülkelerden gelecek yolculara izin vermiyor. Ancak Fransız vatandaşları ile Fransa’da oturumu olanlar ve bazı istisnalar mevcut. Fransa’nın sınırları şu an turistik amaçlı olarak sadece Avrupa Birliği ülkeleri ve AB’nin güvenli ülkeler listesinde bulunan 12 ülkeye açık.

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler