Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Tripadvisor Marka Dönüşümüne Viator ile Başlıyor.
Tripadvisor Marka Dönüşümüne Viator ile Başlıyor.

Tripadvisor Marka Dönüşümüne Viator ile Başlıyor.

Tripadvisor 20. yılını doldururken , Google’dan ve diğerlerinden gelen rekabet ve gezginlerin değişen tercihleri sebebiyle zorlanıyor. Şirket, kârlılığı korumak ve büyüyebilmek için yeniden yapılanmaya gidiyor.

Tripadvisor’ın 2014 yılında 200 milyon dolara satın aldığı Viator markası, artık kendi pazarlama, ürün ve mühendislik ekipleriyle Tripadvisor Deneyimleri’nden bağımsız olarak faaliyet gösterecek. Bugün çalışanlara gönderilen bir notta, kurucu ortak ve CEO Steve Kaufer bu kararın “Viator’a marka ve iş olanaklarını büyütme fırsatı vereceğini” söyledi.

Viator artık daha bağımsız hareket edecek.

Bu değişiklikle bağlantılı olarak Kaufer, deneyimler ve alternatif konaklama tesislerinden sorumlu olan Dermot Halpin’in şirketten ayrılacağını ancak ilk çeyrekte danışman olarak kalacağını söyledi. Bu süre zarfında Kaufer, Viator’a liderlik edecek ve daha sonra görevi bir diğer yönetici Ben Drew başkan olarak devralacak.

Viator kurucusu Rod Cuthbert, anlaşma yaklaşık altı yıl önce gerçekleştiğinden beri Tripadvisor‘ın Viator’u ihmalinden endişe duyduğunu ve bugünkü kararın, satın alma yapan markalar için değerli bir ders verdiğini söyledi.

Cuthbert “Bu kesinlikle benim için ‘Ben söylemiştim’ deme zamanı .Mevcut ve eski Viator çalışanlarından bir çok çağrı aldım ve Dermot’un ayrılışını memnuniyetle karşıladıklarını söylemek adil olur. Ancak sonradan öğrendiklerime göre o Viator marka odağını ve yatırımın artırılmasını en cok savunan kişi imiş.”

Halpin’den başka bazı yönetici değişiklikleri kararı da alındı. Ayrıca TripAdvisor ürünlerini zenginleştirecek ve marka dönüşümünün ilk işareti olarak ismindeki ‘büyük A’ yı küçük a ile değiştirecek.

Benzer Haberler