Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Trip.com CEO’su maaş almayacak
Trip.com CEO'su maaş almayacak

Trip.com CEO’su maaş almayacak

Çin’in en büyük online seyahat acentası Trip.com, koronavirüs krizi nedeniyle üst düzey yöneticilerinin maaşlarında ciddi kesintiler yaptığını açıkladı.


Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı James Liang Jianzhang ve CEO Jane Sun Jie, Mart ayından itibaren maaş almayacak. Şirket CEO’su Sun Jie’nin personele gönderdiği bir memoranduma göre daha önce Ctrip.com olarak bilinen Pekin merkezli şirketin diğer yöneticileri ise durum düzelene kadar yarım maaş alacaklar.


Sun Jie ayrıca Trip.com’un müşteriye dönük hizmet departmanlarında çalışanların hala ücret artışına hak kazanabileceğini, ancak diğer çalışanların maaşlarının sabit kalacağını duyurdu.


Trip.com’un hisseleri, 17 Ocak’tan bu yana New York borsasında %24’lük düşüş yaşadı ve son işlemlerde 29.82 dolara kadar düştü. Şirket, Ocak ayı sonlarından önce uçak bileti ve otel rezervasyonu yapan müşteriler için iptal ücretlerinden feragat etti.


Kaynaklara göre şirket, müşterilere 1 milyar Yuan’ın (144 milyon ABD Doları) üzerinde iade yapmak için kendi parasını kullanmak durumunda kaldı. Geçen hafta Trip.com, yüzlerce yerel destinasyon yetkilisiyle beraber başlatıkları kampanya ile krizden sonra yapılacak harcamaları teşvik etmek amaçlı kurulan bir fona 1 milyar yuan ödeme yaptı.

Benzer Haberler