Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Trip.com ve AirAsia işbirliğine gidiyor

Trip.com ve AirAsia işbirliğine gidiyor

Çinli Trip.com Grubu ve Güneydoğu Asya’nın önemli havayollarından AirAsia, internet siteleri üzerinden sunulacak dijital ürünlerle ilgili bir işbirliği anlaşması imzaladılar.


Açıklanan anlaşmaya göre Trip.com Group ve AirAsia.com kullanıcılarına; bağlantılı uçuşlar için transit bilgiler, üyelik avantajları gibi popüler hizmetler sunulacak ve ürün pazarlaması alanında işbirliği yapılacak. Taraflar uçak, otel, havalimanı transferleri, aktivite rezervasyonları alanında envanter paylaşımı yapacaklar.


AirAsia, Güneydoğu Asya bölgesinde e-ticaret alanında daha fazla pay sahibi olmak amacıyla platformunu son 2 yılda yeni seyahat ve ödeme ürünleriyle zenginleştirdi.
Trip.com Group CEO’su Jane Sun işbirliğiyle ilgili şunları söyledi:

“Pandemi yavaş yavaş kontrol altına alınırken, Asya-Pasifik bölgesinde seyahat talebinde bir iyileşme görüyoruz. Şimdiden, bazı önemli bölgesel pazarlardaki konaklama hacminin neredeyse salgın öncesi seviyesine ulaştığını gördük ve uçak bileti satışları da hızlı bir şekilde toparlanıyor. Kademeli olarak artan talep ve uçuşların artışıyla beraber, seyahat sektörünün canlanmasına yardımcı olmak ve tüketicilere üstün bir deneyim sunmak için AirAsia ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Benzer Haberler