Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Skyscanner’ın CEO’su görevi bıraktı

Skyscanner’ın CEO’su görevi bıraktı

Trip.com Grubu bünyesinde olan meta-arama kanalı Skyscanner’dan bugün yapılan açıklamaya göre CEO Bryan Dove, ailevi nedenlerden dolayı görevini bırakırken, pozisyonunu Skyscanner’ın Başkan Yardımcısı Moshe Rafiah devralacak. Dove’un danışman olarak şirkette kalacağı belirtildi.

Moshe Rafiah konuyla ilgili şunları söyledi:
“Bryan, Skyscanner üzerinde önemli bir etki bıraktı. Seyahat sektörü zor bir zamanla karşı karşıyayken, Skyscanner sektörde her açıdan lider pozisyonda. ”

2015 yılında şirkete katılan Bryan Dove, açıklamasında şöyle konuştu:


“Skyscanner’ı CEO ve ondan önce de CTO olarak yönetmek bir onur ve şirketin bir parçası olmak benim için ayrıcalıktı. Şu an görevi bırakmak zor olsa da, dünyanın karşılaştığı mevcut zorluklara rağmen, Skyscanner’ın geleceğinin her zamankinden daha parlak olduğundan eminim. ”


Sektörde tecrübeli bir isim olan Moshe Rafiah, Skyscanner gibi Trip.com Grubunun bir parçası olan Travelfusion’un kurucusu ve aynı zamanda halen CEO’su. Her iki kuruluş da operasyonel olarak bağımsız hareket ediyor ve Rafiah ikisi arasında zamanını paylaştıracak.

2018 yılında CEO olarak göreve gelen Bryan Dove daha önce Microsoft, Amazon ve Skype’da önemli pozisyonlarda çalışmıştı.

Kaynak: Skyscanner

Benzer Haberler