Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Mastercard, deneyim sitesi IfOnly’yi kapattı
ifonly

Mastercard, deneyim sitesi IfOnly’yi kapattı

Mastercard tarafından geçen yılın sonunda satın alınan ve etkinlikler için pazar yeri olarak faaliyet gösteren IfOnly kapandı.


IfOnly çoğunlukla özel etkinlikler ve aktiviteler satan ve gelirinin bir kısmını hayır kurumlarına gönderen bir pazar yeriydi. Şirket 2018 yılında başta Mastercard olmak üzere Hyatt Hotels ve American Express’in de dahil olduğu bir yatırımcı grubundan 50 Milyon Dolar yatırım almıştı.


Mastercard geçen yılın sonlarında IfOnly’yi satın almış ve girişimin teknolojisini kendi deneyim sitesi olan Priceless.com’u desteklemek için kullanmıştı. IfOnly’nin kapanması ile ekibin ve know how’un Priceless.com’a transfer olduğu anlaşılıyor.

IfOnly sitesinde kararla ilgili şu not yer alıyor:

”Son 8 yıldır, kendimizi dünya genelindeki en iyi deneyimleri sunmaya adadık. Bu süre zarfında sayısız deneyim sunduk, değerli hayır kurumları için milyonlarca dolar gelir sağladık ve desteğiniz için teşekkür ederiz.


Bununla birlikte, sitemizi an itibariyle kapattığımızı sizlere bildirmek isteriz. IfOnly.com’a veda etmek üzücü olsa da, IfOnly, Mastercard tarafından satın alındı ve tanınmış global bir markanın ve Fortune 500 listesindeki bir şirketin parçası oldu. Yarattığımız deneyimler, desteklediğimiz hayır kurumları ve siz misafirlerimizin desteği için inanılmaz derecede minnettarız.”

Benzer Haberler