Hotelbeds, Google Cloud ile iş birliği yapıyor

B2B seyahat toptantıcısı Hotelbeds , bugün Google Cloud ile iş ortaklığı yaptığını duyurdu.

Bu iş birliği sayesinde, Hotelbeds’in API kullanıcıları rezervasyonlardaki yanıt sürelerinde % 7’ye varan bir azalmadan yararlanacaklar, dolayısıyla otel aramalarındaki rezervasyona dönüşüm oranlarının artmasına yardımcı olacak.

Aynı zamanda Hotelbeds’in portföyünü oluşturan 180.000 otel , oda müsaitliği ,fiyat sunma ve rezervasyon sürecini daha hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesinden faydalanabilecek.

Hotelbeds CTO’su Simon Matthews sünları söyledi:

“API kullanıclarımız ve dolaylı olarak kontratlı otellerimiz için daha hızlı yanıt süresi en öenmli metriklerden biri ve bu başarıyı Google Cloud gibi bir iş oratağı ile gerçekleştireceğiz.

“Diğer birçok seyahat teknolojisi şirketi gibi, buluta dönüşümümüz, eski şirket içi altyapımızla sıkı bir şekilde – ve kasıtlı olarak – bağlı olan tek bir bulut sağlayıcısıyla ilk teknik adımlarla başladı. Artık iş yüklerimizi Google Cloud’da inanılmaz derecede verimli bir hızda dağıtabiliyoruz, altyapıyı kod ve platform olarak hizmet olarak dağıtabiliyor ve böylece her yerde ortaklarımızın kurtarılmasına yardımcı oluyoruz.

Google Cloud İspanya ve Portekiz Ülke Müdürü Isaac Hernández ise bunları söyledi:

“Turizm sektörün COVID-19’un etkisinden kurtulması gereken bu dönemde, önde gelen seyahat teknolojisi şirketlerinden biriyle ortaklığımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Mevcut durum göz önüne alındığında rezervasyonları yönetmek operasyonel zaten karmaşık haldeyken, Hotelbeds ve ortaklarına maliyetleri düşüren ve API yanıt süresini azaltarak gelirleri artırmaya yardımcı olan bir çözüm sunabiliyoruz.”

Benzer Haberler