Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Güvenli sınır geçişleri için yeni mobil uygulama

Güvenli sınır geçişleri için yeni mobil uygulama

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), COVID-19 sonrası normalleşme döneminde güvenli ve kesintisiz seyahat etmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir mobil uygulamanın lansmanı için ”Wanderlust World” ile işbirliğine gidiyor.

Örgütün turizmin toparlanması için işbirliği yaptığı girişimlerden biri olan ”WORLD TOURIST IDENTIFICATION” isimli uygulama hem seyahat edenlerin hem de turizm merkezlerinin taleplerini karşılamak amacıyla tasarlandı.

Uygulama sayesinde turistler, önemli belgelerin dijital kopyalarını tek bir yerde saklayabiliyorlar. Aynı zamanda dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı riskini azaltmak için tasarlanan uygulamayla ilgili Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili şunları söyledi:

“Turizmin yeniden başlatılması, milyonlarca insan özellikle geçimi sektöre bağlı olanlar için fırsatlar içeriyor. Bu süreç, halk sağlığı hassasiyetini ön planda tutarak ve inovasyondan faydalanarak ihtiyatlı ve sorumlu bir şekilde yönetilmeli. ”WORLD TOURIST IDENTIFICATION” uygulaması, turizme olan güveni arttırarak uluslararası seyahati kolaylaştıracak.

Örgüt, krizin başlangıcından bu yana, COVID-19’un turizm üzerindeki etkisini hafifletmek ve sektörü daha iyi ve daha güçlü toparlanmaya hazırlamak için inovasyonu teşvik eden çalışmalar yapıyor. Bu amaçla covid-19’la ilgili sorunlara yenilikçi çözümler getiren projeleri desteklemek için şu ana kadar 1.000’den fazla başvuru alan bir yarışma düzenlemişti.

Kaynak: UNWTO

Benzer Haberler