Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Google’dan temassız otel konaklaması çözümü

Google’dan temassız otel konaklaması çözümü

Arama motoru Google, yeni tanıttığı otellere özel çözümüyle misafirler için daha az temas içeren bir konaklama deneyimi vaat ediyor.


Google’ın blog sayfasında ürün yöneticisi Tom Franklin tarafından tanıtılan yeni ürün kapsamında Google Nest Hub akıllı ekranının otel odalarında kullanılmaya başlamasıyla misafirler temel hizmetlerini sadece sesli komutla talep edebilecekler. Böylece otel müşterileri “Hey Google, bir uyandırma çağrısı planla” veya “Hey Google, otelimden ekstra havlu iste” veya “Hey Google, havuz ne zaman kapanıyor?” gibi sesli komutlarla hizmet veya cevap alabilecekler.


Çözümü kullanan otellerde Google Asistan ile sıraya girmeden hızlı bir check-out hizmeti verilebiliyor. Google Asistan, konaklama sırasında bir anket ile misafir memnuniyetini ölçebiliyor ve bir şeyler kötü giderse oteli bilgilendirebiliyor. Yine sesli komutla misafirlere oteldeki özel etkinlikleri tanıtabiliyor.

Nest Hub aynı zamanda hands-free oda içi eğlence hizmeti de sunuyor. Misafirler akıllı ekran aracılığıyla YouTube üzerinden sesli komutla haber, müzik vs videoları izleyebiliyor, Bluetooth üzerinden bağlanarak kendi telefonlarındaki müzikleri de çalabiliyorlar. Yeni çözüm istenirse odadaki panjurlar, TV’ler, ışıklar gibi cihazların sesle yönetilebilmesine de olanak sağlıyor.


Yeni çözüm ile misafirler, haberleri veya yerel hava durumunu takip edebilecek, gezilecek yerler hakkında bilgi alabilecekler. Restoran ve mağazaların çalışma saatlerini ve Covid-19 sınırlamalarıyla ilgili diğer bilgileri de öğrenebilecekler.

Şu an için Google’ın yeni çözümü A.B.D ve Birleşik Krallık‘taki bazı oteller tarafından kullanılıyor.

Benzer Haberler