Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Facebook’tan etkinlikler için destek
Foto: Facebook

Facebook’tan etkinlikler için destek

Geçtimiz hafta Facebook, seyahat sektörünün de dahil olduğu bir kaç iş kolu için Facebook sayfaları aracılığıyla düzenleyecekleri online etkinliklerden para kazanma imkanı sağladığını duyurdu.

Artık Facebook’ta Sayfa sahipleri online bir etkinlik oluşturabilirken, fiyat belirleme, tanıtım ve ödemeyi de aynı sayfadan yönetebilecekler.

Facebook’un uygulamalardan sorumlu yöneticisi Fidji Simo şunları söyledi:

“Sosyal mesafe zorunlulukları hala yürürlükte olduğundan, birçok işletme mevcut müşterilerle bağlantı kurmak ve yenilerine ulaşmak için etkinliklerini ve hizmetlerini sanal ortamda gerçekleştiriyor.

İnsanlar fiziksel olarak bir araya gelemediklerinde canlı video ve etkileşimli deneyimler ön plana çıkıyor. Haziran ayında, Facebook Sayfa’larından yapılan canlı yayınlar geçen sene aynı döneme göre iki katına çıktı.

Şu an bu hizmeti 20 ülkede sunan Facebook, ayrıca bu işletmelerden bir yıl boyunca herhangi bir ücret almayacağını da açıkladı.

Facebook’un bu hizmeti şimdilik aşağıdaki ülkelerde geçerli olacak:

Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Macaristan, Hindistan, İtalya, Meksika, Hollanda, Norveç, Polonya, Singapur, İspanya, İsveç, Ukrayna, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri

Benzer Haberler