Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Expedia ortaklarına destek için 275 milyon $ ayırdı

Expedia ortaklarına destek için 275 milyon $ ayırdı

Online seyahatin devlerinden Expedia Group bugün yaptığı açıklamayla Covid-19 salgını ve petrol fiyatları nedeniyle zorlanan iş ortaklarına yardımcı olmak için 275 milyon dolar’lık bir kaynak ayırdığını duyurdu.


Paketin 250 milyon dolarlık kısmı otelciler için ayrıldı. Programa dahil olan otelcilerin Expedia kanallarında yapacağı pazarlama çalışmaları için, ilgili otelden Expedia’nın 2019’da elde ettiği gelirin % 25’i kredi olarak otelcinin kullanımına sunulacak.


Ayrıca Expedia ilgili otellerde 3 aylık süre için rezervasyonlardan alacağı komisyonu indirirken, otel ödemeli rezervasyonların komisyonlarını da 90 gün sonra alacak. Programa katılacak otelciler için istenilen koşullar açıklanmazken, uygulamanın pilot olarak bazı Asya ülkelerinde başlayacağı belirtildi.


Kalan 25 milyon dolarlık kısım da turizm destinasyonları ile seyahat tedarikçilerini bir araya getiren tanıtım faaliyetlerine destek olmak için ayrıldı.


Grup, ayrıca bu dönemde işsiz kalan turizm çalışanları için ücretsiz bir online eğitim programı başlatacağını duyururken arayüzünde otelciler için tesislerinde uyguladıkları hijyen tedbirlerini ön plana cıkarabilecekleri bir alan planlıyor.

Kaynak: Expedia

Benzer Haberler