Ana sayfa » Havayolları » EasyJet filosunu küçültürken, işgücünü % 30 azaltıyor
easyJet, 1.700 Uçuşu İptal Etti

EasyJet filosunu küçültürken, işgücünü % 30 azaltıyor

Geçtiğimiz hafta, bazı limitli rotalarda 15 Haziran’da tekrar uçmaya başlayacağını açıklayan EasyJet bugün yaptığı basın açıklamasında covid-19 krizi nedeniyle düşen talep neticesinde maliyet önlemi olarak mevcut filosunda ve işgücünde tasarrufa gideceğini duyurdu.


Plana göre şirket filosunu daha önce planlanandan 52 uçak daha az olacak şekilde organize ediyor. Bu da havayolunun yılsonu itibariyle filosunda 302 uçak olacağını gösteriyor.


Bunun yanısıra havayolu, personel sayısını % 30 oranında azaltmak için yakın zamanda görüşmelere başlıyor. Karardan etkilenecek kişi sayısı yaklaşık 4.500.

EasyJet’in CEO’su Johan Lundgren konuyla ilgili şunları söyledi:

”Bunların çok zor zamanlar olduğunun farkındayız ve çalışanlarımızı etkileyecek çok zor kararları almak durumundayız, ancak uzun dönemde mümkün olduğunca çok işi korumak istiyoruz.”

”Son üç ayda aldığımız hızlı aksiyonlarla beraber salgınla ilgili sıkıntıların üstesinden gelmek adına şirket için doğru olanı yapmaya ve şirketin uzun vadeli sağlık ve başarısına odaklanmaya devam ediyoruz. 15 Haziran’da uçmaya yeniden başlamayı planlasak ta talebin yavaşça artmasını ve ancak yaklaşık üç yıl içinde 2019 seviyelerine gelmesini bekliyoruz”

Kaynak: EasyJet

Benzer Haberler