Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Expedia, ChatGPT Destekli Seyahat Planlama Hizmeti Sunmaya Başladı
Expedia, ChatGPT Destekli Seyahat Planlama Hizmeti Sunmaya Başladı

Expedia, ChatGPT Destekli Seyahat Planlama Hizmeti Sunmaya Başladı

Online seyahatin devlerinden Expedia, yapay zeka kullanan sohbet robotu ChatGPT destekli sohbete dayalı seyahat planlaması uygulamasını tanıttı.


Kullanıcılar Expedia mobil uygulamasında açık uçlu bir görüşme başlatıp, sohbete dayalı olarak gidilecek yerler, kalınacak oteller, görülecek ve yapılacak şeylerle ilgili öneriler alabilecekler.


Yeni deneyim ayrıca sohbette adı geçen otelleri otomatik olarak kaydediyor ve kullanıcıların seçecekleri tarihlere göre müsaitlik aramalarını kolaylaştırıyor. Uçuş, araç kiralama ve etkinliklerin rezervasyona eklenmesi de mümkün.


Hizmetin beta versiyonu şimdilik Expedia iOS uygulamasında ve İngilizce versiyonda kullanıma sunuldu.


Expedia Group Başkan Yardımcısı ve CEO’su Peter Kern şunları söyledi;


”Seyahat teknolojisinde lider olan Expedia, sektör için temel işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor, yeteneklerini sürekli geliştiriyor ve seyahat planlamasını daha hızlı, daha basit ve daha bilgilendirici hale getiriyor. ”


“ChatGPT’yi Expedia uygulamasına entegre ederek ve otel karşılaştırması, uçuşlar için fiyat takibi ve seyahat işbirliği araçları gibi diğer yapay zeka tabanlı alışveriş özelliklerimizle birleştirerek, artık gezginlere mükemmel seyahatlerini oluşturmaları için çok daha sezgisel bir yol sunabiliyoruz.”

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen ve Kasım 2022’de kullanıma sunulan bir yapay zeka (AI) sohbet robotudur . OpenAI’nin GPT-3.5 ve GPT-4 büyük dil modelleri (LLM’ler) aileleri üzerine inşa edilmiştir

Benzer Haberler