Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Dünyanın En Çok İndirilen Seyahat Acentası Uygulamaları
2022'nin En Çok İndirilen Mobil Seyahat Uygulamaları

Dünyanın En Çok İndirilen Seyahat Acentası Uygulamaları

Booking.com’un mobil uygulaması 63 milyon ile 2021’de dünyada en fazla indirilen online seyahat acentası uygulaması oldu.


Apptopia.com’un araştırmasına göre Booking.com, Airbnb ve Hopper geçen yıl en fazla indirilen seyahat acentası mobil uygulaması oldular.


Booking.com 63 milyon, Airbnb 44 milyon, Hopper ise 19 milyon kez indirildi. İlk üç sıranın ardından Expedia (15 milyon), Agoda ( 14 milyon), Vrbo (13,4 milyon), Trivago (13 milyon), Hotels.com ve Oyo (12 milyon), Tripadvisor (9,7 milyon) geliyor.


En çok indirilen mobil seyahat acentası siteleri arasında Expedia Grubuna bağlı 4 sitenin (Expedia, Vrbo, Trivago ve Hotels.com) olması dikkat çekici.


Booking Grubu ise Booking.com ve Agoda ile sıralamada 2 marka ile temsil ediliyor.


Hindistan merkezli otel rezervasyon sitesi Oyo, 2021’de dünyanın en çok indirilen çevrimiçi seyahat acentesi uygulamaları listesine ilk kez girdi.


Öte yandan genel seyahat siteleri arasında geçen yıl dünyada en fazla indirilen uygulama 106 milyon indirme ile ‘Google Haritalar’ oldu.


Google Haritaları; Uber (94 milyon), Booking.com (63 milyon), Google Earth ( 57 milyon), Airbnb (44 milyon), Didi(27 milyon), Bolt (25 milyon), Lyft (23.3 milyon), Where is my train (23.1 milyon) ve Grab (23 milyon) takip ediyor.

Benzer Haberler