Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Booking Grubu Bir Şirketi Daha Satın Aldı. 1,63 Milyar Euro
İtalya, Booking.com Hakkında Soruşturma Başlattı

Booking Grubu Bir Şirketi Daha Satın Aldı. 1,63 Milyar Euro

Bünyesinde Booking.com, Priceline, Agoda ve KAYAK gibi seyahat firmalarını bulunduran Booking Holdings son 2 hafta içinde ikinci şirketi satın aldı.


Booking Holdings, dün akşam uçak rezervasyon hizmeti sağlayan İsveç merkezli ‘Etraveli Group’u yaklaşık 1,63 milyar Euro karşılığında satın almak için CVC Capital Partners (“CVC”) tarafından yönetilen fonlarla bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Şirket geçtiğimiz haftalarda A.B.D‘de B2B oda toptancısı Getaroom’u 1.2 Milyar Dolar karşılığında satın almak için anlaşmaya varmıştı. Böylelikle son iki haftada Booking Holdings iki büyük satın alma için yaklaşık 3 milyar dolar harcadı.


Yeni anlaşma ile şirket uçak rezervasyonu alanında da güçlenmeyi planlıyor.


Booking Holdings CEOsu Glenn Fogel şunları söyledi:


“Uluslararası hava yolculuğu pandeminin etkisinden çıkarken, ortaklarımızı ve müşterilerimizi desteklemek adına rezervasyon deneyimini daha kolay ve sorunsuz hale getirmek için Etraveli Group ile mevcut ilişkimizi geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz”


Etraveli Group’un merkezi İsveç’te kalacak ve mevcut yönetim ekibi tarafından yönetilip Booking Holdings bünyesinde bağımsız bir işletme olarak faaliyet gösterecek.

Benzer Haberler