Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Blockchain tabanlı otel rezervasyon platformu Travala, Expedia ile iş birliği yapıyor

Blockchain tabanlı otel rezervasyon platformu Travala, Expedia ile iş birliği yapıyor

Expedia Group’a ait markalarindan biri olan Expedia Partner Solutions (EPS), kripto para ile ödeme olanağı sağlayan online seyahat acentası “Travala” ile işbirliği yapıyor.

Anlaşmaya göre Expedia Partner Solutions’un hızlı bağlantı çözümü Rapid API ile yaklaşık 700.000 otel Travala sitesinde online rezervasyon için satışa sunuluyor ve Travala müşterileri Bitcoin ve Ethereum gibi otuzdan fazla kripto para seçeneğiyle ödeme yapabilecekler.

Expedia Group’un kıdemli başkan yardımcısı Alfonso Paredes şunları söyledi:

“EPS olarak inovasyon konusunda tutkuluyuz ve hızla değişen bir dünyada rezervasyon ve ödeme seçeneklerinin gelişmeye devam ettiğinin farkındayız.

Amacımız Travala’nın büyümesini desteklemektir. Geniş ürün envanterimiz, iş ortaklarımıza olan desteğimiz ve güncel teknolojimiz sayesinde, Travala gibi müşterilerine iyi deneyim sağlamayı hedefleyen iş ortaklarımıza yardımcı olmak konusunda uzmanlaşıyoruz.”

Travala’nın CEO ve kurucu ortağı Juan Otero ise şunları ekledi:

“Kripto paraya hergün artan ilgiyle beraber, kullanıcılarımıza bu ödeme seçeneğini ve yaptıkları her rezervasyon için şeffaf bir fiyatlandırma hizmetini sunmak istiyoruz. EPS’ın sunduğu API, halihazırda seyahat sektöründe en iyisi ve bu iş birliği sayesinde kullanıcılarımıza 4 ve 5 yıldızlılar dahil geniş bir otel yelpazesi sunabileceğiz.

Son ayın verilerine göre yapılan rezervasyonlarda geceleme bazında %81’lik bir artış, seyahate olan talebin tekrar arttığını gösteriyor, haftalık bazda ise sitemizin trafiği %50’lik bir artış gösteriyor.

Expedia ile işbirliği sayesinde son dakika müsaitlik ve iyi fiyat sunarak normalleşme sürecinde tüketicilerin sadakatını arttırabiliriz.”

Benzer Haberler