Press "Enter" to skip to content

Ukrayna uçuşları artıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü internet sitesinden yapılan duyuruya göre Ukrayna Sivil Havacılık Otoriteleri ile yapılan görüşmeler neticesinde Türkiye ile Ukrayna arasındaki uçuş noktalarına Antalya-Gazipaşa Havalimanı da eklendi.


Yeni güncelleme ile Türk Havayolu Şirketleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Dalaman, Bursa, Adana ve Gazipaşa’dan çıkış yaparak Kiev, Dnipropetrovsk, Odessa, Simferopol, Donetsk, Kharkiv, Lviv, Sivastopol, Kherson, Nikolayev, Vinnytsia, Chernivtsi, Ivano-Frankivsk ve Zaporizhzhya’ya sefer düzenleyebilecekler.


Buna mukabil, Ukrayna Havayolu Şirketleri ise Kiev, Dnipropetrovsk, Odessa, Simferopol, Donetsk, Kharkiv, Lviv, Sivastopol, Kherson, Nikolayev, Vinnytsia, Chernivtsi, Ivano-Frankivsk ve Zaporizhzhya’dan çıkış yaparak İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Dalaman, Bursa, Adana ve Gazipaşa’ya sefer düzenleme hakkı elde ettiler.


SHGM’nin duyurusuna göre Gazipaşa-Kiev hattı için haftalık 14 frekans, Gazipaşa ile Ukrayna’daki diğer noktalar (Dnipropetrovsk, Odessa, Simferopol, Donetsk, Kharkiv, Lviv, Sivastopol, Kherson, Nikolayev, Vinnytsia, Chernivtsi, Ivano-Frankivsk, Zaporizhzhya) için haftalık 7’şer frekans anlaşmaya eklendi.

Ayrıca Bodrum-Kiev hattı için mevcut olan haftalık 7 frekans, 14 frekansa çıkarıldı. Böylelikle ilave 1 nokta ve toplam 112 frekanslık artış gerçekleşti.