''Türkiye, Kazaklar için bir numaralı destinasyon''

”Türkiye, Kazaklar için bir numaralı destinasyon”

Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Kemer Belediyesi’ni ziyaretinde ‘Kazakistan olarak en çok turisti Türkiye’ye gönderiyoruz’ dedi.

Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile bir araya geldi.
Kemer Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Büyükelçi Saparbekuly, iki ülke arasındaki turizm sektöründeki iş birliğinin ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, şöyle konuştu:


“Türkiye, Kazaklar için bir numaralı destinasyondur. Kazakistan olarak en çok turisti Türkiye’ye gönderiyoruz. Son yıllarda sağlık turizminde de büyük gelişmeler var. Resmi rakamlara göre Kazakistan’dan Türkiye’ye yılda 500 bin turist geliyor. Bu Kazakların Türkiye’ye olan sevgisini gösteriyor. Sayı olarak Kazakistan’dan bazı ülkelere göre daha az turist gelebilir ama nitelikli turist olarak bizden fazla turist geliyor. Bu açıdan Kemer’i bir fırsat olarak görüyorum. Kemer’in doğası, denizi ve insanları çok güzel. Kazaklar Kemer’i çok seviyor. Pandemiye rağmen uçuş sayıları azaldı ama Kazakistan’dan Antalya’ya haftalık 20 uçuş oluyor. Kemer’in daha fazla tanınması ve nitelikli misafirlerin gelmesi için ortak çalışabiliriz.”

Benzer Haberler