Press "Enter" to skip to content

Formula 1 bu yıl da İstanbul’da

Formula 1 yönetimi, 2021 takviminin 7. turunda bir değişiklik yaparak Kanada Grand Prix’ini iptal etti ve yerine 11-13 Haziran tarihleri için yarışların İstanbul’da yapılacağını duyurdu.


Değişikliğe Kanada’da devam eden seyahat kısıtlamaları ve 14 günlük zorunlu karantina uygulaması sebep oldu.


İstanbul, geçen Kasım ayında 9 yıl aradan sonra gerçekleşen ve Lewis Hamilton’ın yedinci kez rekorla dünya şampiyonu olduğu heyecan verici yarışın ardından takvime geri dönüyor.


Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali şöyle konuştu:

“Bu sezon Kanada’da olmamamız hayal kırıklığı yaratsa da, Türkiye’nin geçen sezonki muhteşem yarıştan sonra 2021’de bir Grand Prix’ye ev sahipliği yapacağını teyit etmekten heyecan duyuyoruz. “Tüm hayranlarımızın sezona dramatik bir başlangıç ​​yapmanın heyecanını yaşadığını biliyorum ve Türkiye’deki pist harika bir rekabet sunuyor.”


“Kanada’daki organizatör ve yetkililere son haftalardaki tüm çabaları için teşekkür etmek istiyorum, ancak seyahat durumu planlarımızı imkansız hale getirdi. Sporumuza olan büyük ilgiyi gösteren bir Formula 1 yarışına ev sahipliği yapma istekleri için Türkiye’deki organizatör ve yetkililere de eşit derecede teşekkür etmek istiyorum.”


Formula 1, ülkemizde 2005-2011 yılları arasında düzenlenmiş daha sonra Türkiye takvimden çıkarılmıştı. Ancak geçtiğimiz yıl 9 yıl aradan sonra İstanbul 13-15 Kasım tarihlerinde F1’e ev sahipliği yapmıştı.