Ana sayfa » Güncel » Delta’nın 3. çeyrek zararı 2.6 Milyar Dolar

Delta’nın 3. çeyrek zararı 2.6 Milyar Dolar

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük hava yolu şirketlerinden Delta Airlines, 2020 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin finansal verilerini açıkladı.


Delta tarafından açıklanan verilere göre havayolunun üçüncü çeyrek için vergi öncesi net zararı 2,6 Milyar Dolar oldu. Delta geçen yıl aynı dönemde yaklaşık 2 Milyar Dolar kâr açıklamıştı.


Tüm dünyada havayollarını sarsan Covid-19 salgını sebebiyle gelirlerinde de büyük düşüş yaşayan Delta geçtiğimiz yıl üçüncü çeyrekte 12,5 Milyar Dolar ciro elde ederken bu sene aynı dönemde %79’luk daralma ile 2,645 Milyar Dolar gelir beyan etti.


Delta CEO’su Ed Bastian şunları söyledi:


“Üçüncü çeyrek sonuçlarımız salgının işimiz üzerindeki etkisini ortaya koysa da, daha fazla müşteri seyahat ettikçe cesaretimiz artıyor ve gelirlerimizde, finansal sonuçlarımızda ve günlük nakit kullanımımızda giderek artan bir iyileşme görüyoruz.”


“Çalışanlarımızla ilgilenmek, filomuzu sadeleştirmek, müşteri deneyimini iyileştirmek ve markamızı güçlendirmek için şu anda aldığımız önlemler, Delta’nın COVID sonrası toparlanma sürecini hızlandırmasını sağlayacak”


Delta, Nisan ayında Amerikan hükümetinden 5.4 Milyar Dolarlık finansal destek sağlamış, Ağustos ayı başında da gönüllü ayrılık ve erken emeklilik uygulamaları ile yaklaşık 18.000 çalışanla yollarını ayırmıştı.

Benzer Haberler