Ana sayfa » Aktüel » Yurtdışı uçuşlar tamamen durduruldu, şehirlerarası seyahatler izne bağlandı

Yurtdışı uçuşlar tamamen durduruldu, şehirlerarası seyahatler izne bağlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan akşam yaptığı açıklamayla koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni önlemleri duyurdu.

Erdoğan Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda yedi yeni tedbir alındığını belirtti. Buna göre şehirlerarası seyahatler valilik iznine bağlanırken tüm yurtdışı uçuşlar da durduruldu.
Bu karardan önce sadece 4 destinasyona (Şikago, Washington, Hong Kong ve Addis Ababa ) seferler yapılabiliyordu.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda iç hat seferlerinin de İstanbul ve Ankara’dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırıldığını, kargo seferlerinin ise devam edeceğini belirtti.

Bilal Ekşi pazar gününden itibaren iç hat seferlerinin yapılacağı büyükşehirleri şu şekilde listeledi:

İstanbul, Ankara, İzmir, Antaya, Adana, Samsun, Trabzon, Konya, Kayseri, Erzurum, Van, Gaziantep, Malatya ve Diyarbakır.

Erdoğan ayrıca piknik alanları, ormanlar ve ören yerleri gibi alanların haftasonu kapalı olacağını, özel sektörde minimum personelle esnek çalışma saatlerine geçileceğini, toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacağını, askerlerin celp ve terhis işlemlerinin kontrollü yapılacağını ve illerde valilerin başkanlığında Pandemi Kurulu oluşturularak alınan önlemlerin takip edileceğini açıkladı.

Benzer Haberler