Ana sayfa » Aktüel » WTTC, G20 liderlerini turizme destek olmaya çağırdı.
WTTC, G20 liderlerini turizme destek olmaya çağırdı.

WTTC, G20 liderlerini turizme destek olmaya çağırdı.

Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WTTC), bugün Suudi Arabistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen G20 özel toplantısı öncesinde, liderleri seyahat ve turizm sektörünü kurtarmak için ciddi önlemler almaya çağırdı.

WTTC tahminlerine göre koronavirüs salgını sektörde dünya genelinde 75 Milyon çalışanın işini kaybetmesine sebep olabilir.

WTTC CEO’su Gloria Guevara şunları söyledi:

“Global ekonominin bel kemiği haline gelen turizmi kurtarabilmek için global bir kurtarma paketi üzerinde anlaşılamazsa koronavirüs salgını nedeniyle sektör, çökme tehlikesiyle karşı karşıya.”

 “WTTC’nin 2020 Raporu, 2019 yılında global düzeyde, her 4 yeni işten birini turizmin yarattığını gösteriyor. Bu nedenle G20’nin risk altındaki 75 milyon işi korumak ve 2.1 trilyon dolarlık bir kaybı engellemek için acil önlem alması büyük önem taşıyor;

“G20’nin kararlı aksiyonları bunu tersine çevirebilir, milyonlarca insanı yoksulluktan kurtarabilir ve ekonomik büyümenin ana motorlarından birini destekleyebilir. Dünya genelinde irili ufaklı milyonlarca aile ve işletme adına, G20’ye bu hayati adımı atmasını öneriyoruz. ”

Kaynak: WTTC

Fotoğraf: WTTC by Flickr

Benzer Haberler