Ana sayfa » Aktüel » Ülkelerden kısa kısa koronavirüsle ilgili seyahat tedbirleri:
Ülkelerden kısa kısa koronavirüsle ilgili seyahat tedbirleri:

Ülkelerden kısa kısa koronavirüsle ilgili seyahat tedbirleri:

Almanya: 15 Mart’ta Almanya, 16 Mart’tan itibaren Avusturya, İsviçre, Fransa, Lüksemburg ve Danimarka ile sınır kontrolleri getireceğini açıkladı.

Ülkeye İtalya, İspanya, Avusturya, Fransa, Lüksemburg, Danimarka ve İsviçre den havayolu ile de girişler kontrol altında tutuluyor.

Tespit edilen koronavirüs vakası 15.343, can kaybı ise: 44

Amerika Birleşik Devletleri: ABD ilk etapta, Çin ve İran ile beraber 26 Avrupa ülke vatandaşı için ülkeye giriş yasağı getirmişti. Daha sonra İrlanda ve Ingiltere de listeye eklendi.

18 Mart’ta Kanada sınırı turistik ve diğer zorunlu olmayan seyahatler için kapatıldı. 19 Mart’ta hükümet Amerikan vatandaşlarına tüm ülke dışı seyahatlerden kaçınmaları tavsiyesinde bulunarak 4. seviye alarm durumu verildi. Ülke dışındaki Amerikan vatandaşlarının ülkeye acilen dönmeleri istendi.

Tespit edilen koronavirüs vakası 14.366, can kaybı: 217

İngiltere: Hükümet, 17 Mart’ta vatandaşlara, ilk etapta 30 günlük bir süre boyunca ‘zorunlu haller dışında 30 gün için ülke dışına çıkmayın” uyarısında bulundu.

Tespit edilen koronavirüs vakası 3.269, can kaybı: 144

İspanya: 16 Mart’ta İspanyol hükümeti, yalnızca vatandaşların, oturumu olanların ve özel koşulları olan diğer kişilerin ülkeye girmesine izin vererek kara sınırlarının kapatıldığını duyurdu. İtalya’dan İspanya’ya doğrudan uçuşlar 25 Mart’a kadar yasaklandı. Ğlkede son olarak otellerin kapatılması kararı alındı.

Tespit edilen koronavirüs vakası 18.077, can kaybı: 831

İtalya: İtalya’da hükümet , virüsün yayılmasını durdurmak için 60 Milyonluk nüfusu 10 Mart’t karantina altına aldı. Kısıtlamalar 3 Nisan’a kadar sürecek. Çoğu ülke İtalya’ya uçuşları kaldırdığı için ülkeye gitmek çok zor.

Tespit edilen koronavirüs vakası 41.035, can kaybı: 3405

Japonya: 9 Mart’tan itibaren Çin, Hong Kong, Makao ve Güney Kore vatandaşlarının ülkeye girişi yasaklanırken 21 Mart’tan itibaren yasak Şengen ülkeleri, İrlanda, Andorra, İran, İngiltere, Mısır, Kıbrıs Rum Kesimi, Hırvatistan, San Marino, Vatikan, Bulgaristan, Monako ve Romanya vatandaşlarını da kapsayacak şekilde genişletildi.

Tespit edilen koronavirüs vakası 963, can kaybı: 33

Kanada: 16 Mart’ta Kanada, Kanada vatandaşlarının, yakın aile üyelerinin, daimi oturma izni olanların, havayolu mürettebatlarının, diplomatların, ABD vatandaşlarının dışında, sınırlarını kapattığını açıklamıştı.

18 Mart’ta ABD ve Kanada zorunlu olmayan tüm trafiğe sınırlarını kapattıklarını açıkladılar. Ticari taşımacılık yasak kapsamı harici bırakıldı.

Tespit edilen koronavirüs vakası 873, can kaybı: 12

Rusya : Rus hükümeti 18 Mart – 1 Mayıs 2020 tarihleri arasında yabancı uyrukluların Rusya’ya girişlerini sınırlama kararı aldı. Sınırlama, transit yolcular, diplomatik pasaport sahipleri, havayolları personeli gibi bazı istisnalar için geçerli olmayacak.

Tespit edilen koronavirüs vakası 199, can kaybı ise: 1

Benzer Haberler