Ana sayfa » Aktüel » Turizm Bakanlığı’ndan müjde: Belek’te ücretsiz halk plajları olacak.

Turizm Bakanlığı’ndan müjde: Belek’te ücretsiz halk plajları olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bugün internet sitesinden yaptığı açıklamada, bu yaz sezonuna kadar tamamlamayı planladığı iki ücretsiz halk plajı için çalışmaları başlattığını duyurdu.

Projeye göre; Belek Halk Plajı ile Kadriye Halk Plajı ve Mesire Alanı, zengin olanaklar sunan sosyal alanlar olarak hizmet verecek. Tesislerde; plaj alanından restoranlara, otoparktan yöresel ürün pazarına kadar pek çok hizmet sunulacak.

Fotoğraf: Turizm Bakanlığı

Turizm Bakanlığı’nın projesi tamamlandığında Belek Ücretsiz Halk Plajı; 1000 kişilik ücretsiz plaj alanı, 450 araçlık otopark, kafe ve restoranlar, çok amaçlı spor sahaları, yöresel ürünler halk pazarı ile hizmete girecek. Kadriye Ücretsiz Halk Plajı ve Mesire Alanı ise; piknik için elverişli, 16000 metrekarelik mesire alanı, 3000 kişilik ücretsiz halk plajı, 570 araç kapasiteli otopark, kültür ve sanat aktiviteleri, kafe, restoran ve pastane, spor ve etkinlik alanları, yöresel ürünler halk pazarı gibi olanaklar ile hizmet verecek.

Plajlar engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak tasarlanacak. Ayrıca doğa ile dost bir strateji izleyen Bakanlık, her iki plajda da, nesli tükenmek üzere olan ve koruma altına alınan caretta caretta kaplumbağaları için koruma ve tedavi merkezlerine yer verecek.

Kaynak: Kültür ve Turizm Bakanlığı

Benzer Haberler