Ana sayfa » Aktüel » Karantina sona ererken, 2 yolcu hayatını kaybetti.
Karantina sona ererken, 2 yolcu hayatını kaybetti.

Karantina sona ererken, 2 yolcu hayatını kaybetti.

Diamond Princess cruise gemisinde 2 hafta karantinada kalan yaklaşık altı yüz yolcu Japon Sağlık Bakanlığı tarafından gemiyi terk edebilmeleri için serbest bırakıldı.

Japon Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan koronavirüsü testinden sonra serbest kalan yolcular, Princess Cruises Başkanı Jan Swartz tarafından Yokohama limanında karşılandı.

Bu arada gemideki yolculardan ikisi virüs sebebiyle hayatını kaybetti. Ölen yolcuların, 80’li yaşlarında geçen hafta tedavi için karaya çıkarılan bir Japon erkek ve kadın olduğu bildirildi. Japonya Sağlık Bakanlığı, her iki yolcunun da koronavirüs teşhisi konulduktan sonra Perşembe günü öldüğünü açıkladı.

Diamond Princess gemisindeki yolculardan ikisi hayatını kaybetti.

Diamond Princess cruise gemisi 3 Şubat’ta Yokohama limanına gelmiş, yolcular ve mürettebat üyeleri arasından bazılarının virüsü taşıdığı tespit edilince iki hafta boyunca karantinaya alınmıştı. Virüsü taşıyan yolcular gemiden çıkarılıp yerel hastanelere nakledilmişti. Diğerleri karantina süresini tamamlayıp Çarşamba günü gemiden inmeye başladılar .

Princess Cruises yetkilileri, Diamond Princess’ın seferlerinin 20 Nisan’a kadar iptal edildiğini ve 2.666 misafirin tümüne tam para iadesi teklif edildiğini açıkladılar. Gemideki 400’den fazla yolcu ABD’den geliyordu ve çoğu Pazartesi günü Amerikan hükümeti tarafından tahliye edilmişti.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu toplamda Çin anakarasında 74.576 koronavirüs ve 2.118 ölüm vakası olduğunu doğruladı . Ayrıca şu ana kadar 25 farklı ülkede 924 vaka tespit edildi.

Benzer Haberler