Ana sayfa » Aktüel » Tenerife de 1.000 kişi otelde mahsur kaldı.

Tenerife de 1.000 kişi otelde mahsur kaldı.

Ispanya’nın ünlü Kanarya Adaları’ndaki bir otel, otelde kalan bir misafir ve eşinin enfekte olduğu tespit edilince Salı günü koronavirüs testleri için giriş ve çıkışlara kapatıldı.


Tenerife’deki dört yıldızlı H10 Costa Adeje Palace oteli, adada tatil yapmakta olan bir İtalyan doktorun virüs testinin pozitif çıkmasının ardından giriş çıkışlara kapatıldı. Kaynaklar doktorun eşinin de virüsü taşıdığını belirtiyorlar.


Sağlık yetkilileri, doktor ve eşinin bir hastanede tecrit altında olduklarını ama diğer otel misafirleri ve personelinin virüs için test edileceğini söyledi.
İspanyol yetkililer, doktorla yapılan ikinci bir testin sonuçları alınana kadar misafirlerin otelde kalmaya devam edeceğini ve test sonucuna bağlı olarak uygun sağlık önlemleri alınacağını söylediler. Otelde yaklaşık 1000 kişinin kaldığı belirtiliyor.


Ispanya’dan bir başka vaka haberi de Barselona’dan geldi. Katalan sağlık yetkilileri, Barselona’da ikamet eden 36 yaşındaki İtalyan bir kadında virüsün tespit edildiğini belirttiler. Hastanın yakın zamanda Kuzey İtalya’da bulunduğu anlaşılıyor. İtalya şu ana kadar Avrupa’da en yoğun koronavirüs vakasının görüldüğü ülke durumunda.

Benzer Haberler