Ana sayfa » Aktüel » Suudi Arabistan, umre ziyaretlerini askıya aldı.
Umre Turları Ramazandan Sonra Başlıyor

Suudi Arabistan, umre ziyaretlerini askıya aldı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, 27 Şubat Perşembe günü, Umre ve Mescidi Nebevi ziyareti için ülkeye girişleri geçici olarak askıya aldığını belirten bir açıklama yaptı.

Bakanlık ayrıca Koronavirüs vakalarının teyit edildiği ülkelerden gelenler için verilen turist vizelerini de durdurdu. Açıklamada ülke isimleri verilmezken sağlık otoritelerinin kriterlerinin geçerli olacağı vurgulandı.


Bakanlık, Koronavirüsün ülkeye gelişini ve yayılmasını önlemek için proaktif önleyici tedbirler aldığını belirtiyor. Dışişleri bakanlığı, Suudi vatandaşlarının koronavirüsünün görüldüğü ülkelere seyahat etmemelerini de istedi.

Dünya Sağlık Örgütüne göre dört yeni ülke daha koronavirüs vakalarını teyid etti: Cezayir, Avusturya, Hırvatistan ve İsviçre.

26 Şubat’tan itibaren Suudi Arabistan’da teyit edilmiş vaka henüz yok ancak komşu ülkeler İran, Bahreyn, BAE, Kuveyt, Irak, Umman, Afganistan, Mısır ve Lübnan virüsün görüldüğü ülkeler.

Suudi Hac Bakanlığından elde edilen verilere göre, hicri 1440 yılı boyunca (11 Eylül 2018 ile 2 Ağustos 2019 tarihleri ​​arasında) 7,457,663 kişi umre ziyareti için ülkeye geldi.

Benzer Haberler