Ana sayfa » Aktüel » Richard Branson’dan Virgin Grubuna 250 Milyon Dolar’lık nakit girdisi.
Richard Branson'dan Virgin Grubuna 250 Milyon Dolar'lık nakit girdisi

Richard Branson’dan Virgin Grubuna 250 Milyon Dolar’lık nakit girdisi.

Virgin Atlantic, Virgin Holidays, Virgin Hotels gibi seyahat şirketlerinin bağlı olduğu Virgin Grubu’nun sahibi Richard Branson koronavirüs salgını nedeniyle zorlanan gruba 250 Milyon Dolar girdi sağlıyor.

Virgin.com sitesinde bir blog kaleme alan Branson şunları söyledi:

”Bu, hayatım boyunca dünyanın yaşadığı en önemli kriz. Milyonlarca insan ve binlerce işletme devam eden salgın hastalıktan ciddi şekilde etkileniyor. Virgin şirketlerinde çalışan ve her biri salgından farklı şekillerde etkilenen 35 ülkede 70.000’den fazla insan var. İşlerimizin çoğu seyahat, eğlence ve sağlık gibi sektörlerde bulunduğundan, hayatta kalmak ve çalışanları korumak için büyük bir savaş içindeler.”

Richard Branson, Virgin Atlantic’e ait uçakların neredeyse tamamının park halinde olduğunu cruise şirketinin lansmanını ertelemek zorunda kaldığını; sağlık kulüplerinin ve otellerin kapılarını kapatmak mecburiyetinde kaldığını ve tatil şirketine yapılan tüm rezervasyonların durduğunu söyledi.

”Önümüzdeki haftalar ve aylar için şirketlerimizi ve işgücümüzü koruyabilmek için çeyrek milyar dolar sağlıyoruz – bu muhtemelen sadece bir başlangıç.”

Branson Virgin Atlantic’de çalışanların gönüllü olarak önümüzdeki altı buçuk aylık sürede sekiz haftalık ücretsiz izin alacaklarını da ekledi.

Foto: Flickr

Benzer Haberler