Ana sayfa » Aktüel » Princess Cruises, faaliyetlerine 2 ay ara veriyor.
Princess Cruises, faaliyetlerine 2 ay ara veriyor.

Princess Cruises, faaliyetlerine 2 ay ara veriyor.

Merkezi Kaliforniya’da bulunan Princess Cruises, bugün yapılan açıklamayla COVID-19 (Koronavirüs) salgını nedeniyle 60 gün boyunca gemi operasyonlarını geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

Şirket, firmaya bağlı 12 yolcu gemisinin seferlerini iki ay gönüllü olarak durduruyor. Karar 12 Mart ile 10 Mayıs arasındaki seferleri etkileyecek. Şirketin başkanı Jan Swartz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Önümüzdeki beş gün içinde sona erecek bir seferde olanlar, yolculuklarına devam edecekler. 17 Mart’tan sonra bitmesi planlanan ve şuan devam eden mevcut seferler, operasyonel gereksinimler dikkate alınarak konuklar için en uygun yerde sona erecektir. Şirket, misafirlerin evine mümkün olan en kolay şekilde dönebilmeleri için elinden geleni yapacak. ‘

Princess Cruises, 11 Mayıs 2020’deki seferlerle beraber tekrar faaliyete geçmeyi planlıyor. Şirkete ait Diamond Princess koronavirüs nedeniyle Japonya’da iki hafta karantinada kalırken bir diğer gemi Grand Princess de yine koronavirüslü yolcular nedeniyle geçtiğimiz Pazartesi günü otoriteler tarafından Oakland Limanına yönlendirilmişti.

Kaynak: Princess Cruises

Benzer Haberler