Ana sayfa » Aktüel » Pololikashvili, Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreterliğine Tekrar Seçildi
Pololikashvili, Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreterliğine Tekrar Seçildi

Pololikashvili, Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreterliğine Tekrar Seçildi

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, 2022’den 2025’e kadar sürecek ikinci dönem için 85 lehte, 26 aleyhte oyla yeniden seçildi.


Karar, dün İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen UNWTO Genel Kurulu’nun 24. oturumunda alındı.


UNWTO meclisine hitap eden Pololikashvili, pandemi nedeniyle ‘en çok etkilenen sektör olarak’ turizmin hızla toparlanmasına nasıl yardımcı olunabileceğine odaklandı ve tarımsal turizmi ve bölgesel kalkınmayı en önemli öncelikler olarak nitelendirdi.

”Önümüzdeki dört yıl boyunca UNWTO’ya liderlik etmek gerçek bir onur olacak. UNWTO Üyelerine, kendim de dahil olmak üzere pek çok insan için çok şey ifade eden bir sektör için adaylığımı ve vizyonumu destekledikleri için teşekkür ederim. Şimdi birleşelim ve turizmi yeniden başlatalım.”


Pololikashvili ilk olarak 2017 yılının Mayıs ayında UNWTO Genel Sekreteri oldu ve bundan önce Gürcistan Ekonomi Bakanlığı ve Gürcistan‘ın İspanya Büyükelçisi görevlerinde bulundu.


1975 yılında kurulan UNWTO, bugün itibariyle 159 üye ülkeyle sorumlu, sürdürülebilir ve evrensel olarak erişilebilir turizmin güçlenmesi için çalışıyor.

Benzer Haberler