Ana sayfa » Aktüel » Çinli Turist İçin Alipay Kolaylığı
Çinli Turist İçin Alipay Kolaylığı

Çinli Turist İçin Alipay Kolaylığı

Yurtdışı ödemeler için ülkenin en büyük ağına sahip olan Türkiye İş Bankası, Çin e-ticaret devi Alibaba’nın ödeme platformu AliPay ile işbirliğini genişletti.

Banka tarafından yapılan açıklamada, İş Bankası ile AliPay arasındaki yeni anlaşma ile, e-işlemler konusunda halihazırda var olan işbirliğinin , bankanın POS cihazlarında da kullanılabilir hale getirileceği belirtildi.


İş Bankası, 2017 yılından bu yana AliPay ile elektronik ticaret işlemlerinde ödeme kabul etmektedir. Yeni işbirliği, üye işletmelerin Çinli tüketicilere hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet sunarak daha yüksek alışveriş hacimlerine ulaşmasını sağlayacak.


İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, bankanın işletmelerin farklı ödeme yöntemleriyle uluslararası pazarlara açılmasına olanak tanıdığını ifade etti.


Sezen, “Genişletilmiş işbirliğimiz sayesinde Türkiye’yi ziyaret eden Çinli turistler, üye işletmelerdeki AliPay cüzdanlarıyla güvenli ve hızlı bir şekilde ödeme yapabilecektir.” Dedi. Ticaretin küreselleşmesi, dünyanın dört bir yanındaki işletmeleri daha geniş müşteri tabanına hitap etmeye zorladı.


AliPay, iş ortaklarıyla birlikte şu anda dünya genelinde 1,2 milyardan fazla kullanıcıya hizmet vermektedir. Türkiye’ye gelen Çinli ziyaretçi sayısı arttıkça, Türk işletmelerinin Çin ödeme yöntemleri sunması daha önemli hale geliyor.

Benzer Haberler