Azerbaycan 12 yeni ülkeden ziyaretçi kabul etmeye başladı

Azerbaycan, 20 ülkeye daha sınırlarını açıyor

Azerbaycan Hükümeti, 5 Ağustos’tan itibaren yirmi yeni ülkeden gelecek ziyaretçilere sınırlarını açma kararı verdi.


Azerbaycan’da pandeminin önemli oranda kontrol altına alınmış olması sebebiyle ülke turistik seyahatlerle ilgili sınırlandırmaları kademeli olarak kaldırıyor.


Yeni karar ile Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Kanada, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Sırbistan, Singapur, Slovenya, Slovakya ve Yunanistan’dan gelecek ziyaretçiler Azerbaycan’ı ziyaret edebilecekler.


Bu ülkelerden gelen ziyaretçiler tam doz aşı olduğunu veya hastalıktan iyileştiğini gösteren resmi bir sertifika ile uçuştan maksimum 72 saat önce alınmış ve sonucu negatif olan bir PCR testi ibraz ederek Azerbaycan’a hava yoluyla seyahat edebilecekler.


18 yaş altındaki yolcular için negatif PCR test sonucu yeterli olacak.


Azerbaycan daha önce Türkiye, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, İsrail, Macaristan ve Katar’dan gelecek ziyaretçilere de aynı koşullarla kapılarını açmıştı. Böylelikle yeşil listedeki ülke sayısı 29’a yükseldi.


Worldometer verilerine göre ülkede 4 Ağustos itibariyle 8.145 aktif koronavirüs vakası mevcut. Nüfusun yaklaşık %22’si tam doz aşıyla aşılanmış durumda.

Benzer Haberler