Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » TUI: Yaz sezonuna hazırız
TUI, 1.8 Milyar Euroluk Sermaye Artışına Gidiyor

Avrupa’nın en büyük tur operatörlerinden TUI, bugün yaptığı basın açıklamasında pandemi sonrası normalleşme sürecinde yaz tatilini özleyen Avrupalı turistler için yaz operasyonlarına hazır olduğunu söyledi.


İlk uçuşlarını Almanya, Belçika, İsviçre pazarlarından Balear Adaları, Yunanistan, Kıbrıs, Portekiz ve Hırvatistan gibi destinasyonlara başlatan TUI, Türkiye ve Fas gibi AB dışındaki ülkelerle ilgili Avrupa Komisyonu’nun turizmi başlatma girişimlerini desteklediğini açıkladı.


Ana pazarlarında başlayan veya planlanan operasyonlarıyla ilgili bilgi veren TUI, müşterilerinin sağlık ve güvenliğini sağlamak için otellerde 10 maddelik bir hijyen planını uygulamaya koymuştu.

İşte TUI’nin üç ana pazarda mevcut ve başlamak üzere olan operasyonlarıyla ilgili detaylar:

Almanya: TUI Deutschland, 15 Haziran’da Düsseldorf ve Frankfurt’tan Mayorka’ya düzenlediği iki uçuşla operasyonlarına başlamıştı ve Haziran sonuna kadar 40 uçuş daha planlıyor. TUI, Temmuz ayında özellikle Balear Adaları, Yunanistan, Kıbrıs ve Portekiz odaklı 1.500 uçuş gerçekleştirmeyi hedeflerken, Kanarya Adaları’nı da 1 Temmuz’dan itibaren uçuş ağına ekliyor.

Birleşik Krallık ve İrlanda: TUI, en büyük ikinci pazarı olan Birleşik Krallık’ta 11 Temmuz’dan itibaren operasyonlarına yeniden başlıyor. Planlanan ilk uçuşlar Londra-Gatwick’ten İbiza’ya ve Birmingham’dan Palma’ya gidiyor. 11 ile 24 Temmuz arasında sekiz destinasyona haftada 44 uçuş gerçekleştirecek olan TUI, 25 Temmuz’dan itibaren bu sayıyı 19 destinasyona çıkaracak.

Fransa: Fransa’da yeniden yapılandırmaya giden TUI, tatil köyleri “Club Marmara” ve “Club Lookéa” ve ana tur markası “Nouvelles Frontières” üzerine odaklanacak. Fransa, Yunanistan, İspanya ve İtalya’da 1 Temmuz itibariyle TUI’ye ait yaklaşık kırk tatil köyünün kapılarını açması bekleniyor. Ülkede yüksek sezon operasyonlarının tatil köylerinin yaklaşık 50% sinin yeniden açılacağı Temmuz-Ağustos aylarında başlaması planlanıyor.

Kaynak: TUI

Benzer Haberler