Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » TUI, 1 Ağustos’ta İngiltere’den Türkiye uçuşlarına başlıyor
TUI, 1.8 Milyar Euroluk Sermaye Artışına Gidiyor

TUI, 1 Ağustos’ta İngiltere’den Türkiye uçuşlarına başlıyor

Birleşik Krallık’ta hükumetin Türkiye’ye seyahate yeşil ışık yakmasının ardından TUI, 1 Ağustos’tan itibaren Türk hava limanlarını uçuş ağına ekledi ve Türkiye satışlarına başladı.


Plana göre TUI, 1 Ağustos itibariyle Londra Gatwick’den İzmir Adnan Menderes Hava limanına, Birmingham, Bournemouth, Doncaster Sheffield, Glasgow, Gatwick ve Manchester’dan Antalya‘ya Gatwick ve Manchester’dan Dalaman’a uçacak. 6 Ağustos’ta da Gatwick-Bodrum uçuşu var. Diğer şehirlerden de uçuşlar kademeli olarak başlıyor.


Öte yandan TUI, Covid-19 endişesi nedeniyle seyahat etmekten çekinenler için her yolcuyu koronavirüse karşı sigortalayacağını açıkladı. Yolcuların mevcut seyahat sigortalarına ek olarak sunulan covid-19 sigortası kapsamında; ihtiyaç duyulursa test maliyetleri, tıbbi yardım, yolcuların karantinada kalmaları durumunda ilave konaklama ve dönüş uçağı maliyetleri karşılanıyor.


TUI UK & Ireland Genel Müdürü Andrew Flintham şunları söyledi:


“Müşterilerimizin çoğu bu yaz tatile çıkıp çıkamayacaklarını duymak için sabırsızlıkla bekliyorlardı, bu nedenle ilk müşterilerimizin bu hafta sonu uçacak olmalarından dolayı mutluyuz. Onları tekrar dinlendirici, keyifli ve en önemlisi güvenli tatillere götürebilmek için çok çalıştık. Müşterilerimizin yaşadıkları seyahatle ilgili çekinceleri yeni Covid-19 sigortamızla giderebilmek bizim için heyecan verici. Böylece müşterilerimiz, standart seyahat sigortası kapsamında olmayan COVID-19 ile ilişkili ekstra maliyetlerin karşılanacağını bilerek güvenle rezervasyon yapabilecekler.”

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler