Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » TUI, covid iadelerini Eylül sonuna kadar tamamlayacak

TUI, covid iadelerini Eylül sonuna kadar tamamlayacak

TUI’nin İngiltere kolu TUI UK, covid-19 nedeniyle iptal edilen tatillerin iadelerini Eylül sonuna kadar tamamlamayı taahhüt etti.


İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA), mevzuata göre 14 gün içinde iade alması gereken ancak iadeleri yapılmayan TUI müşterilerinden yüzlerce şikayet almıştı.


Bununla birlikte kurum, TUI’nin başlatılan soruşturmaya yapıcı bir şekilde katıldığını ve müşterilerin büyük çoğunluğunun soruşturma sırasında geri ödemelerini aldığını yada yeniden rezervasyon yaptırdığını söyledi.


TUI’nin ödenmemiş tüm iade taleplerinin 30 Eylül’e kadar ödeneceği yönündeki taahhüdü grubun diğer markaları First Choice, Marella Cruises, Crystal, TUI Scene, TUI Lakes & Mountains ve Skytours’u da kapsıyor.


Rekabet Kurumu, tüketiciyi koruma yasasına uyma yükümlülüklerini hatırlatmak için 100’den fazla tur operatörüne yazmış ve bazıları hakkında soruşturma başlatmıştı.

Kurumun CEO’su Andrea Coscelli şunları söyledi:


“Kurum, COVID-19 krizi bağlamında tatil şirketlerini araştırmaya devam ediyor. İşletmelerin tüketiciyi koruma yasasına uymadığını tespit edersek, daha fazla önlem almaktan çekinmeyeceğiz.”

English version

Benzer Haberler