Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » Prontotour’un ‘Ara Tatil’ paketleri vitrine çıktı!
Turistik Doğu Ekspresi'nin Sezon Programı Belli Oldu

Prontotour’un ‘Ara Tatil’ paketleri vitrine çıktı!

Sonbahar’daki ilk Ara Tatil’e sayılı günler kala Prontotour aileler için özel tur paketleri hazırladı. Yurt içi ve yurt dışında pek çok seçenek seyahat tutkunlarını bekliyor. İşte Ara Tatil’de nereye gideceğim diye düşünenlere Prontotour’un önerdiği eşsiz rotalar…

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda okullar 15-19 Kasım tarihlerinde 1. Ara Tatil dönemine giriyor. Yaklaşan Ara Tatil’i hem dinlenme, eğlence hem de keşfetme ve kendini geliştirme fırsatı yakalayarak değerlendirmek isteyen öğrenci, öğretmen ve aileleri için “Dünyayı Bir Bilene Sor!” diyen Prontotour’un “Ara Tatil” paketleri vitrine çıktı. Güvenli ve keyifli bir tatil için tüm hazırlıkları yaptıklarını söyleyen Prontotour Pazarlama Direktörü Eda Özsoy Onaran, “Hem yurt içinde hem de yurt dışında her bütçeye hitap edecek farklı tatil seçenekleri oluşturduk. 13 Kasım’dan itibaren yaklaşık 9 günlük 1. Ara Tatil döneminde çocuklarımızın hem dinlenerek hem de kültürel geziler sayesinde kendilerini geliştirebilecek. Seyahat etmenin değeri, mental gelişimdeki önemi son yıllarda daha iyi anlaşıldı. Bu yıl seyahat ürünlerimize çok özel rotalar ekledik. Üstelik artan kur farklarını da paketlere yansıtmadık. Birçok tur paketimizde kontenjanlar sınırlı olduğu için seyahat severlerin acele etmelerini öneriyorum. Prontotour’da 12 ay erken rezervasyon ayrıcalıkları var; erken alan her zaman kazanıyor” dedi.

Prontotour Pazarlama Direktörü Eda Özsoy Onaran

Yurt dışında keşif fırsatı…

Ara Tatili yurt dışında değerlendirmek isteyenler için otobüslü veya uçaklı seçenekleri olan Balkan turları Prontotour’un gözde turları arasında. Öğrenciler ve öğretmenler Balkanlar’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini yerinde görerek, doğal güzelliklere sahip bu coğrafyayı keşfedebilirler. Yalnız belgesel ve filmlerde görebildiğiniz Kızıldeniz’i artık Mısır turlarında keşfedebilirsiniz. Üstelik tarih kitaplarındaki eşsiz piramitleri ve Nil nehrinin güzelliklerini yerinde görme fırsatı bulacaksınız. Ara tatil alternatifleri arasında bulunan Ukrayna’nın Lviv şehri, tarihi opera binası başta olmak üzere kültürel mekanlarından, restoran ve kafelerine kadar hoşça vakit geçirme imkanı sağlıyor. Kültürel dokusu, mimarisi, yemekleri ve sanat kokan şehirleri ile Portekiz, alışverişten eğlenceye kadar farklı seçenekleri ile Dubai görülecekler listesinde yer alıyor. Ayrıca büyülü Orta Çağ masalı için Almanya ve Orta Avrupa turları sizi bekliyor. Sonbaharın muhteşem gezi durakları arasında Avrupa’da Noel pazarlarının renkli şehirleri, Yunanistan turları, gizemli Fas, büyülü Afrika coğrafyası, macera dolu Amerika ile Maldivler’den Phuket Adası’na kadar seyahatin klasikleşmiş pek çok rotası yer alıyor. Prontotour’un 1. Ara Tatil’i için hazırladığı yurt dışı paket turları 820 TL’den başlıyor.

Sonbahar’ın en güzel yurt içi turları

Ara Tatil dönemini yurt içinde kültür turu yaparak geçirmek isteyenler için Prontotour’da 149 TL’den başlayan fiyatlarla harika keşif rotaları bulunuyor. Uçaklı Doğu Ekspresi ile Kars ve Erzurum yine ilginin yüksek olduğu paketler arasında. GAP, Göbeklitepe, Van, Mardin turlarına ilgi her yıl olduğu gibi yüksek. Batı Karadeniz, Eskişehir, Safranbolu turları ile Bursa, Pamukkale ve Ege köy turları tarih, kültür ve lezzet avcıları için! Otobüslü veya uçaklı Kapadokya Turu da sonbaharın ve 1 Ara Tatil’in cazip turları arasında öğrenci, öğretmen ve ailelere hitap ediyor. Prontotour’un yurt içi kültür paketleri arasında Haftasonu turları, Günübirlik turlar ile gurme ve keşif tur paketleri de yer alıyor. Prontotour’da ayrıca Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa, Aydın, Denizli, Adana, Trakya, Gaziantep, Mersin, Hatay çıkışlı turlar da seyahatseverlerin hizmetine sunuluyor. Öte yandan bu dönemde Prontotour’un Karadeniz tur paketlerinde yüzde 45, Doğu Anadolu turlarında ise yüzde 50 indirim fırsatı devam ediyor.

Benzer Haberler