Ana sayfa » Oteller » Wyndham Avrupada’ki ilk La Quinta markalı otelini Istanbul’da açtı.
Wyndham Avrupada'ki ilk La Quinta markalı otelini Istanbul'da açtı.

Wyndham Avrupada’ki ilk La Quinta markalı otelini Istanbul’da açtı.

Wyndham Hotels, Amerika dışındaki ilk La Quinta markalı otelini Istanbul’da hizmete açtı.

80’den fazla ülkede 9.200’den fazla otel ve 20 marka ile faaliyet gösteren Wyndham Hotels & Resorts bugün yaptığı duyuruda Amerika dışındaki ilk La Quinta markalı otelini Istanbul’da 404 odalı ‘La Quinta by Wyndham Istanbul Gunesli’ ismiyle hizmete açtığını bildirdi.

La Quinta by Wyndham, çağdaş tasarım, özenli olanaklar ve güler yüzlü hizmet sunan, Kuzey ve Latin Amerika’daki 900’den fazla otele ismini veren üst orta ölçekli bir marka olarak tanınıyor. Wyndham, 2018 yılında La Quinta’nın otel franchise ve yönetim işletmelerini satın almıştı.

Istanbul’daki açılış aynı zamanda Avrupa kıtasına da La Quinta markasının ilk adımı. Türkiye’de 80’den fazla otelle hizmet veren Wyndham, LA Quinta by Wyndham Istanbul Güneşli ‘nin eklenmesiyle ülkedeki portföyünü genişleterek Türkiye destinasyonuna güvendiğini gösterdi.

Photo credit:Wyndham official

Wyndham Hotels & Resorts EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Dimitris Manikis, şunları söyledi:”La Quinta’yı ve onun kalite, güvenilirlik ve mükemmel bir konuk deneyimi sunma konusundaki prestijini Avrupa’ya taşımakla çok memnunuz. Markalarımızı Türkiye gibi önemli bir pazarda daha da genişletiyoruz. La Quinta markası Wyndham ailesine katıldığında, markayı uluslararası alanda büyütmek için muazzam bir fırsat gördük.

Sadece 2018’de 13 milyondan fazla uluslararası ziyaretçinin gelmesi ve inanılmaz çeşitlilikte tarihi, kültürel ve iş merkezleriyle İstanbul, dünyanın en çekici şehirlerinden birisi ve La Quinta’nın Avrupa’daki ilk adımına mükemmel bir uyum sağlıyor.”

İstanbul Uluslararası Havalimanı’na ve şehrin Fuar Merkezi’ne kolay erişim sunan La Quinta by Wyndham İstanbul Güneşli, 404 konuk odası ve üç restoran, sauna içeren bir fitness merkezi, Türk hamamı, jakuzi, buhar odası ve ısıtmalı kapalı havuz gibi çok çeşitli olanaklar sunuyor. Otelde ayrıca sekiz toplantı odası ve bir balo salonundan oluşan 1.500 metrekareden büyük toplantı alanı bulunuyor.


Türkiye’de Wyndham Gruba ait yeni açılan oteller arasında TRYP by Wyndham Istanbul Topkapı, Ramada Encore by Wyndham Istanbul Basin Express, Wyndham Grand Kayseri, Wyndham Cerkezkoy ve Van ve Mardin’deki Ramada by Wyndham otelleri bulunuyor.

Kaynak:Wyndham Hotels

Benzer Haberler