Ana sayfa » Havayolları » British Airways Çin uçuşlarını askıya aldı.
British Airways Çin uçuşlarını askıya aldı.

British Airways Çin uçuşlarını askıya aldı.

British Airways, koronavirüs salgınıyla ilgili Ingiliz vatandaşlara yapılan ‘ Çin’e zorunlu olmadıkça seyahat etmeyin’ uyarısının ardından Çin’e yapılan tüm uçuşlarını askıya alma kararı aldı.

British Airways resmi web sitesine göre, Londra‘dan Pekin ve Şanghay’a yapılan uçuşlar Mart başına kadar durduruldu. Hong Kong’a uçuşlar devam edecek, ancak yolcular Çin anakarasına gitmek için farklı bir havayolu kullanmak zorunda kalacaklar.

Pekin ve Şanghay’dan son uçuşların bugün saat 16.00 civarında İngiltere’ye gelmesi bekleniyor. British Airways‘in önümüzdeki haftalarda Çin’den İngiltere’ye uçuşlarda rezervasyonu olan binlerce müşterisini nasıl geri getireceği henüz belli değil, ancak havayolunun gün içinde daha fazla bilgi vermesi bekleniyor.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı (FCO) zorunlu haller dışında Çin’e seyahat etmeyin uyarısı yaptı.

Karar, Dışişleri Bakanlığı’ndan (FCO) gelen ‘Çin’e, koronavirüs salgını ışığında zorunlu yolculuklar dışında seyahat etmeyin’ uyarısından sonra alındı. İngiltere turizmi koronavirüs nedeniyle şu ana kadar 20.000 rezervasyon kaybetti .


Bu arada ABD, yetkililerinin 15 havaalanında daha taramaya başlamasıyla Çin’den gelen yolcuların havaalanı termal taramasını önemli ölçüde genişletti.Termal taramalar halihazırda beş havalimanında devam ediyor: New York JFK, San Francisco Uluslararası Havaalanı, Los Angeles, Chicago O’Hare ve Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havaalanı.

Benzer Haberler