Ana sayfa » Oteller » TÜROB ve ECOLAB’dan 80.000 otel çalışanına eğitim
Müberra-Eresin-turob-baskani

TÜROB ve ECOLAB’dan 80.000 otel çalışanına eğitim

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) bugün yaptığı duyuruyla, iş ortağı Ecolab’ın sahibi olduğu, dünyanın en büyük ve en yaygın online eğitim şirketlerinden biri olan Lobster Ink ile otel çalışanlarına yönelik bir eğitim projesi başlattıklarını açıkladı.

TÜROB ve Lobster Ink ortak projesi olan ‘Online Personel Eğitimleri’nden 80 bine yakın otel çalışanının faydalanması bekleniyor. TÜROB’un pandemi sürecinde ECOLAB ile başlattığı ‘Covid-19 ve Hijyen Eğitimi’nin yanı sıra gelir yönetimi, fiyatlama, pazar analizi ve bütçe analizi gibi konularda da ücretsiz eğitimler veriliyor.

Yeni dönemde mevcut kadronun eğitimi; yeni katılan ekip üyelerinin eğitimi ve hızlı adaptasyonu; Covid-19 eğitim içeriği; gıda güvenliği, dezenfeksiyon ve sanitasyon bilgisi; hızlı takip ve raporlama gibi konular ele alınacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TÜROB Başkanı Müberra Eresin, başlattıkları eğitim seferberliği çalışmaları kapsamında ECOLAB ve Lobster Ink’in, pandemi süreciyle birlikte turizm sektörünün yaşadığı en zor dönemde sektöre önemli bir destek verdiğini, bu desteğin sektörde son yılların en önemli sosyal sorumluluk projesi olarak tanımlanabileceğini belirtti.

Eresin, “ECOLAB ile uzun yıllardır ortak çalışmalar, projeler yürütüyoruz. Birlikte hayata geçirdiğimiz bu son eğitimler, sosyal sorumluluk çalışmaları olmasının yanında en önemli ve en değerli projeler olarak öne çıkıyor” dedi.

3 ayda 80 bin çalışana eğitim

Eresin, ‘Covid-19 ve Hijyen Eğitimi’ ile ilk adımı atılan ve Haziran ayında‘Online Personel Eğitimleri’ ile devam eden programlardan 3 ayda toplamda 80 bine yakın otel çalışanın faydalanmış olacağına dikkat çekti.Konaklama sektörünün Covid-19 pandemi sonrasında özellikle iş gücündeki verimliliğini ve disiplinini koruyabilmesinin, normalleşme süreci ve iş verimi açısından hayati önem taşıdığını belirten Eresin, “Birliğimizin ülkemiz turizm sektörü ve istihdamına yönelik çalışmaları kapsamında öncelikle TÜROB üyelerine açılan eğitim platformu, Türkiye’deki diğer otel ve restoran çalışanlarının kullanımına da açılmaya başlandı” diye konuştu.

Benzer Haberler