Ana sayfa » Oteller » Radisson Grubu İstanbul’da iki yeni otel açtı

Radisson Grubu İstanbul’da iki yeni otel açtı

Türkiye’de faal 30 oteli ve 4.500’den fazla odası olan Radisson Grubu her ikisi de İstanbul’un tarihi bölgesinde yer alan Radisson Hotel Istanbul Sultanahmet ve Radisson Hotel President Beyazit Istanbul ile portföyünü güçlendiriyor.


Grup, önümüzdeki 3 ila 5 yıl arasında Türkiye’deki otel envanterini 50’nin üzerine ve oda sayısını 10.000’in üzerine çıkarmayı hedefliyor. Halihazırda Türkiye’de Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson ve Park Inn by Radisson markaları ile temsil edilen grubun İstanbul’da 16 oteli mevcut.


Radisson Hotel Group’un Orta ve Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye’den sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Yılmaz Yıldırımlar şunları söyledi:


“İstanbul’un en çok talep gören tarihi bölgesinde iki yeni otel açmanın gururunu yaşıyoruz. Devam eden büyüme ve yatırımlarımız, Türkiye’nin Radisson Hotel Group için çok önemli bir gelişim alanı olduğunu gösteriyor ve Türkiye portföyümüzü daha da genişletmeyi dört gözle bekliyoruz. ”


İstanbul’un tarihi surları içinde yer alan Radisson Hotel Istanbul Sultanahmet otelinde İyi döşenmiş 28 oda bulunurken konuklar, muhteşem deniz manzarası sunan Anadolu tarzı Şömine Restaurant veya Marmara Cafe & Bar’da yemek yiyebilecekler. Toplantı ve etkinlik olanakları arasında seçkin düğünler, akşam yemekleri ve kutlamalara ev sahipliği yapmak için tasarlanmış 19. yüzyıl Osmanlı-Fransız stili tarihi balo salonu da mevcut.


Radisson Hotel President Beyazit İstanbul otelinde şık gri ve bej tonları paletinde tasarlanmış 201 çağdaş oda ve suit bulunuyor. Otel bünyesindeki beş restoran ve bar, uluslararası ve yerel Türk yemekleri sunarken konuklar, modern fitness merkezinde panoramik deniz manzarası eşliğinde egzersiz yapabilecek ve yüzme havuzu, buhar odası ve yerel terapilerle rahatlayabilecekler. Otelde ayrıca dört toplantı odası ve iki etkinlik alanı mevcut.


Her iki otel de Radisson Hotels Güvenlik Protokolü’nde yer alan esaslara göre dünyanın önde gelen bağımsız denetim ve sertifikasyon şirketi SGS tarafından temizlik ve dezenfeksiyonla ilgili sertifikalandırıldı.

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler