Ana sayfa » Oteller » Marriott’tan ABD’deki sağlık çalışanlarına destek
Marriott, Rusya'daki Tüm Faaliyetlerini Durduruyor

Marriott’tan ABD’deki sağlık çalışanlarına destek

Merkezi Maryland/ABD’de bulunan ünlü otel zinciri Marriott International’ın CEO’su Arne M. Sorenson dün yaptığı basın açıklamasında American Express ve JP Morgan Chase ile birlikte koronavirüsle mücadelede ön saflarda savaşan sağlık görevlilerine kalacak yer temin etmek amacıyla 10 Milyon Dolarlık bir inisiyatif başlattıklarını duyurdu.


Kampanya ile, ABD’nin New York, New Orleans, Şikago, Detroit, Los Angeles, Las Vegas ve Washington, DC dahil olmak üzere COVID-19’dan en çok etkilenen bölgelerindeki sağlık profesyonellerine ücretsiz odalar temin edilecek.


Marriott, doktorları ve hemşireleri çalıştıkları hastanelerin yakınındaki ücretsiz konaklama imkanlarıyla buluşturabilmek için iki sivil dernek ile birlikte çalıştığını açıkladı.


Marriott International bünyesinde farklı bütçelere ve müşteri profillerine hitap eden Ritz Carlton, Sheraton, Le Meridien, Renaissance, Four Points by Sheraton gibi markalar bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Hilton zinciri de benzer bir kampanyayla ABD’de sağlık çalışanlarına ücretsiz konaklama hizmeti sunacağını açıklamıştı.


Kaynak: Marriott International

Benzer Haberler