Ana sayfa » Oteller » Marriott: Otellerimizin dörtte biri kapalı
Marriott_Logo

Marriott: Otellerimizin dörtte biri kapalı

Merkezi Maryland/ABD ‘de bulunan Otel zinciri Marriott International, dün yaptığı açıklamada dünya genelinde gruba bağlı otellerin dörtte birinin kapalı olduğunu ve önümüzdeki haftalarda bu sayının artmasının beklendiğini söyledi.


Marriott’un 130 ülkede yaklaşık 6900 oteli var. Şirket Kuzey Amerika’da 870, Avrupa‘da 500, Ortadoğu ve Afrika’da 150, Latin Amerika ve Karayipler’de yaklaşık 200 otelin geçici olarak kapandığını duyurdu.


Şirket, bunun yanı sıra doluluk oranlarının düşmeye devam edeceğini söyledi. Marriott tarafından açıklanan veriye göre Kuzey Amerika’daki tesislerde doluluk oranı yaklaşık % 10.


Yine Kuzey Amerika’daki RevPAR (oda başına gelir) Mart ayında yaklaşık % 57 düşerken Avrupa’daki oran daha da kötüydü (% -71). Marriott, RevPAR rakamının daha da düşeceğini tahmin ederken şirket covid-19’un yayılması yavaşlayana ve devletlerin seyahatle ilgili kısıtlamaları kaldırıncaya kadar rakamsal iyileşme beklemiyor.


Marriott, geçtiğimiz günlerde, ABD’de sağlık çalışanlarına yardımcı olmak için 10 Milyon Dolarlık bir inisiyatif başlattığını duyurmuştu.

Kaynak: Marriott International

Benzer Haberler