Ana sayfa » Havayolları » Qatar Airways’e 850 Milyon Dolarlık yeni finansman
qatar-airways

Qatar Airways’e 850 Milyon Dolarlık yeni finansman

Katar’ın milli havayolu Qatar Airways, Standard Chartered Bank’dan 850 milyon ABD Doları tutarında yeni bir finansman sağladığını açıkladı.

Havayolu anlaşmada teminat olarak filosundaki yedi adet Boeing 787-9 model uçağı gösterdi. Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker konuyla ilgili şunları söyledi:

“Standard Chartered Bank’a Qatar Airways’e verdiği destek için minnettarım. Banka, uzun yıllardır Qatar Airways ile işbirliği içindedir ve Covid-19 nedeniyle yaşanılan zor zamanlarda bu kararla havayolumuza desteğini göstermiştir.

Standard Chartered gibi yakın ortaklarımızdan aldığımız destekle Qatar Airways, bu zor zamanlarda ailelerinin ve sevdiklerinin yanında olmak için evlerine geri dönmeye çalışan insanlara yardımcı olmaya odaklanıyor.

Standard Chartered CEO’su Bill Winters ise şunları ekledi:


“Qatar Airways ile olan işbirliğimize değer veriyoruz ve bu zor dönemde böylesine önemli bir anlaşmayı yapmaktan çok memnunuz. Standard Chartered olarak Covid-19 ile ilgili zorluklara rağmen müşterilerimizi ve topluluklarımızı desteklemeye devam ediyoruz ve Qatar Airways’e bu finansmanı sağlayabilmekten gurur duyuyoruz.”

1997 yılında faaliyete başlayan Qatar Airways 2109 yılında Skytrax tarafından yılın havayolu seçilmişti.

Benzer Haberler