Ana sayfa » Oteller » Lüks otomobil markası Porsche, otelcilik işine giriyor
Lüks otomobil markası Porsche, otelcilik işine giriyor

Lüks otomobil markası Porsche, otelcilik işine giriyor

Ünlü otomobil şirketi Porsche, Alman otelcilik markası Steigenberger ile beraber otelcilik işine giriyor.


İki şirket (Deutsche Hospitality ve Porsche Design Group), Lüks Yaşam Tarzı Segmentinde yenilikçi bir otel konsepti olan ‘Steigenberger Porsche Design Hotels’ markasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.


Plan, 2027 yılına kadar dünyanın dört bir yanındaki metropollerde en az 15 Steigenberger Porsche Design Hotels markalı otel sahibi olmak.


Oteller, Porsche’nin yaşam tarzı markası olan Porsche Design’dan ilham alacak. Steigenberger’e göre, yeni girişime çok fazla yatırımcı ilgisi var ve grup Şanghay, Londra, Dubai ve Singapur gibi büyük metropollerde 15 otel kurmayı planlıyor.


Oteller en az 150 oda, süit ve çatı katı sunacak. Ayrıca dikkat çekici bir restoran ve bar konseptine, minimum 1.000 metrekarelik bir alana yayılan bir sağlık/güzellik tesisi ve spor salonuna sahip olacaklar.


Steigenberger Hotels AG/Deutsche Hospitality CEO’su Marcus Bernhardt şunları söyledi:

“Steigenberger Porsche Design Hotels, özel Porsche Design markasının tasarım felsefesi ve değerlerini bir Steigenberger otelinin misafirperverliği ve hizmet kalitesiyle birleştiren bir marka yaratıyor. Ortak hedefimiz, benzersizliği arayan ve kaliteyi en üst düzeyde tutan global bir hedef kitle için yeni bir otel ürünü oluşturmak.”


Porsche Design Group CEO’su Dr. Jan Becker ise şunları ekledi:


“Steigenberger Porsche Design Hotels, alışılmadık ve istisnai bir mekansal ve aydınlatma konseptine sahip olacak. Yenilikçi oda ve süitler, ortamın ruhunu yakalayan benzersiz bir tasarıma ve iç mekana sahip olacak. Olağanüstü deneyimler arayan gezginler, dünyanın en nefes kesici yerlerinden bazılarında Steigenberger Porsche Design Hotels bulabilecekler.”

Benzer Haberler